Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > JBL 3 Series MkII Stüdyo Monitörleri
JBL 3 Series MkII Stüdyo Monitörleri
16.01.2018 11:57

Ses, görüntü, aydınlatma ve denetim sistemlerinde öncü firmalardan Harman Professional Solutions, ilk olarak 2018 NAMM fuarında tanıtacağı JBL by Harman 3 Series MkII stüdyo monitörlerini duyurdu. Yeni kuşak stüdyo monitörler hoparlörleri orijinal 3 Series ürünlerin en iyi niteliklerini sürdürmenin yanı sıra, yeni ve zarif görünümüyle daha fazla yapım ortamında daha iyi performans sunuyor.

Yenilikçi JBL Image Control Waveguide ve iyileştirilen transdüserler ile JBL 3 Series MkII etkileyici ayrıntılar, hassas ses şekillendirme, geniş bir optimum ses noktası (sweet spot) ve üstün dinamik aralık sunarak her türlü yapım alanında kritik dinleme yeteneklerini zenginleştiriyor. JBL 7 Series ile M2 master Reference Monitor’lerden türetilen patentli teknolojilere ve zarif, modern bir tasarıma sahip JBL 3 Series MkII, uygun bir fiyata üstün performans ve keyifli bir miks deneyimi sunuyor. JBL 3 Series MkII ses takip hoparlörleri her türlü ses ortamının gereksinimlerini karşılamak için üç yapılandırma şeklinde sunuluyor; 305P MkII (5 inç bas hoparlörü), 306P MkII (6.5 bas hoparlörü), ve 308P MkII (8 inç bas hoparlörü).

Harman Kayıt Çözümleri Bölümü Başkanı Peter Chaikin şunları söyledi: “JBL 3 Series sıra dışı kaliteleri ve değerleriyle meraklı amatörlerden müzik, film, post prodüksiyon ve yayın yapım alanlarında çalışan ses uzmanlarına kadar geniş kabul gördü, ama her üründe mühendislerimizin üretimden öncesine sığdıramadıkları özellikler olur. 3 Series de böyleydi, ve elimize fırsat geçince transdüserleri iyileştirmeye, sık istenen bir özelliği eklemeye ve üretim konusunda en son öğrendiklerimizi uygulamaya karar verdik. Sonuçta ortaya çıkan bu popüler stüdyo monitörünün son modeli, orijinal 3 Series’ın en iyi özelliklerine sahip olmanın yanı sıra, daha iyi bir görünüme sahip, daha iyi ses veriyor ve daha da fazla yapım ortamında saydam ses sağlıyor.”

JBL 3 Series MkII hoparlörlerde etkileyici ayrıntı, hava ve derinlik için JBL Image Control Waveguide var. Başlangıçta JBL M2 Master Reference Monitor için geliştirilen bu patentli yenilik, alçak ve yüksek frekanslı transdüserler arasında akustik olarak kesintisiz geçişi garantiliyor ve ultra geniş ses ortamı ve hassas ses şekillendirme sağlıyor. Geniş bir optimum ses noktası ve nötr frekans yanıtı sunan JBL 3 Series MkII, kristal netliğinde mix sunumu sağlıyor ve eksenlerin dışından dinlerken bile en ince ayrıntıları açığa çıkarıyor.

JBL 3 Series MkII uzun menzilli bas hoparlörleri ve patentli JBL Slip Stream alçak frekanslı portu sayesinde derin, tam denetimli bas sunuyor. 1 inç neomidyum tiz hoparlörleri yükselen, kusursuz ayrıntılı yüksek frekanslar sağlıyor. 3 Series MkII için JBL alçak frekans transdüserlerini iyileştirerek daha iyi doğrusallık ve alçak harmonik bozulma; yüksek frekanslı transdüserlerde nanomanyetik parçacıklı sıvı (ferrofluid) azalmasını ince ayarlayarak hızlı geçiş yanıtı elde etti. Her transdüser için özel olarak tasarlanan Class D güç yükselteçleri, her türlü projede çok geniş dinamik aralık sunuyorlar.

JBL 3 Series MkII hoparlörler sesi her stüdyo ortamının ve personel tercihlerin karakteristiklerine uygun şekillendirmek için daha fazla kontrol sunuyor. Yeni Boundary EQ ayarı, hoparlörler doğrudan masa üzerine veya duvarların yanına yerleştirildiğinde oluşabilecek alçak uç yükselmesini zayıflatıyor, ve 3 konumlu bir HF Trim anahtarı kullanıcılara yüksek frekanslı yanıtı ayarlama imkanı veriyor.

JBL 305P ve 308P MkII stüdyo monitörler bugün piyasada satılmakta olup, 306 MkII modeli ise ABD’de önümüzdeki ay, Avrupa’da yazın piyasaya çıkacak.


Ürün 3 Series MkII Stüdyo Monitörleri
Marka JBL
Firma SF
Telefon 0212 227 68 00
Web
www.sf.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.