Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > EMS Easy MAM & Edius 8 Entegrasyonu
EMS Easy MAM & Edius 8 Entegrasyonu
16.01.2018 12:23

Montaj sistemleri kurulması sırasında karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de merkezi görüntü depolama ünitelerindeki dosyaların güvenliği meselesidir.

Easy MAM bu sorunu ortadan kaldırmak için Edius 8 ile entegre hale gelmiştir. Sistem çalışma yöntemi olarak, Edius montaj setleri ile Easy MAM Server ve Storage ağ üzerinden birbirleri ile ilişkilendiriliyorlar.

Edius montaj setlerindeki bilgisayar üzerinden açılan kullanıcının depolama birimindeki dosyalara direkt olarak erişim yetkisi olmuyor. Bu sayede dosyaların güvenliği sağlanmış oluyor. Kullanıcının yanlışlıkla dosyaları silmesi, istenmeyen klasörlere girmesi veya yeni bir sürü klasör çöplüğü oluşturmasının önüne geçilmiş oluyor. Yine aynı Windows yetkilendirmede erişim yetkisi olmamasına rağmen, Edius içerisinden Easy MAM kullanıcı adı şifresi ile giren kullanıcı Easy MAM içerisinde oluşturulan ve erişim yetkisi olan sanal klasörlere girebilir ve burada bulunan dosyaları kullanabilir. 

Easy MAM, Edius’daki View menüsünde Palette alt menüsü içerisinde Easy MAM olarak yer alır ve buradan seçilmesi halinde direkt Bin penceresi olarak açılır. Kullanıcı adı ve şifre ile kullanıcı Easy MAM veritabanına ulaşır ve buradaki yetkisine göre işlem yapabilir. Easy MAM içerisinde arama yapabilir ve bulunan sonuçları direkt drag & drop yöntemi ile timeline’a atarak montajına devam edebilir. En son montaj işlemi bitince de yine direkt Easy MAM klasörüne gönderebilir.

Easy MAM sadece arşivlerinizi yönetmek için değil aynı zamanda iş akışı oluşturabildiğiniz bir otomasyon sisteminin parçasıdır. Easy Media Suite bünyesinde geliştirilmiş olan Easy Ingest kayıt yazılımı ile kaynaklarınız kayıt sırasında işaretlenir ve bunlar Easy MAM aracılığı ile Edius montaj setine gelir. Burada montajlanan yazılımlar yine Easy MAM’da oluşturulan, biten işler klasöründen, Easy Playlist Editör ile senelik, aylık veya günlük yayın akışları oluşturulur. Bu akışlar playout sistemine direkt olarak gönderilebileceği gibi, manuel olarak da eklenebilir. 

Easy MAM sistemi içerisinde yine otomatik iş akışları oluşturulabilir, klasörler oluşturulup, bu klasörlere düşen dosyaların otomatik olarak transcode edilmesi, veya belirli saatlerde transcode işleminin gerçekleştirilmesi, Easy MAM içerisinde giren bütün dosyaların otomatik olarak kalite kontrollerinin yapılması, kalite seviyesini geçenlerin otomatik olarak transcode edilmesi, geçemeyenlerin geri bildiriminin yapılması işlemleri otomatize edilmiştir.

Esnek kullanımı, genişletilebilir yapısı ile Easy MAM arşivi ve yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere geliştirilmiş bir çözümdür. 


Ürün Easy MAM & Edius 8 Entegrasyonu
Marka EMS
Firma Devtek
Telefon 0 212 582 23 07
Web www.devtek.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi