Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Shotover K1 Kamera Sistemi Tasarımcıları Akademi Ödülleri Aldı
Shotover K1 Kamera Sistemi Tasarımcıları Akademi Ödülleri Aldı
22.01.2018 12:35

Academy of Motion Picture Arts ve Science, 34 kişi tarafından temsil edilen on adet bilimsel ve teknik başarı ödülünü açıkladı ve Kaliforniya’daki Beverly Wilshire’daki törende takdim etti. Bunların arasında Shotover K1 kamera sisteminin yaklaşım, tasarım, mühendislik ve üretimi için Shotover CEO’su Brad Hurndell ile eski çalışanları Vikas Sathaye, John Coyle ve Shane Buckingam’a sunulan Scientific and Engineering Award da var. Jiroskop sabitlemeli K1 havadan çekim gimbal platformunun açık mimarili tasarımı, en geniş kapsamlı kamera ve lens değişikliklerine imkan veriyor.

Akademi duyurusunda şunları söyledi: “Bu yenilikçi 6 eksenli sabitlemeli havadan çekim kamera yuvası, doğrudan aşağı bakarak çekimde zengin kadraj yetenekleriyle geniş yaratıcı özgürlük sunarken, pilotlara daha etkin ve güvenli uçuşlar sağlıyor.

Brad Hurndell ödülü 2012 yılında Shotover Camera Systems’i satın alan Alan Purwin’e adadı ve havadan yapım alanındaki en başarılı ve yaygın kullanılan markalardan birine Shotover’ı kattığı için teşekkür etti. 2012 yılından bu yana Shotover K1 tüm dünyadan yapım firmaları ve havadan çekim uzmanları tarafından sinema, televizyon ve reklam yapımlarında kullanılıyor. Sistem The Hobbit, Transformers: Age of Extinction, Spectre, Deepwater Horizon, Spider-man: Homecoming ve Dunkirk gibi yüzden fazla sinema filminde kullanıldı.