Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks’ün 2017 IP Görüntü Yenilikleri
TVU Networks’ün 2017 IP Görüntü Yenilikleri
22.01.2018 15:35

2017’yi en fazla teknik gelişme ve küresel genişleme yaşadığı yıl olarak geçiren TVU Networks, IP üzerinden görüntü teknolojisi alanındaki gelişmeleri ayrıntılandıran bir yıllık rapor yayınladı.

TVU Networks geride bıraktığımız yıl yeni ürünleriyle çok sayıda endüstri ödülü kazandı. TVU One NAB fuarında TV Technology’den NewBays’s Best of Show Award alırken, TVU Producer Video Edge’den NewBays’s Best of Show Award kazandı. IBC fuarında TVU Router ürünü TVBEurope’dan Best of Show Award; TVU CEO’su Paul Shen, yayın ve medya teknolojilerindeki yenilikçiliği ve mükemmelliğiyle TV Technology’den NewBay Industry Innovator Award ödülüne değer görüldü. TVU ayrıca Streaming Media Magazine tarafından art arda üçüncü kez yıllık 2017 Streaming Media 100 listesine dahil edilerek internet görüntü yayını alanında yılın öncü üreticisi olarak seçildi.

TVU Networks geçen yıl müşterilerine Super Bowl 51, NFL sezon yayını, Devin O’Connel’in canlı yarış yayını, Kenya ve Güney Kore başkanlık seçimlerinin yayınları, Teksas’ta fırtınanın ortasındaki yayıncıların Harvey kasırgası yayını gibi çalışmalarda destek verdi.

Küresel ölçekte genişlemeyi hedefleyen şirket, Tayland, Avustralya, Almanya ve Kore gibi yerlerdeki satış ekiplerine çok sayıda yeni personel aldı. TVU dünya çapında gelişmeye devam etme sürecinde büyüyen müşteri tabanına daha iyi hizmet verebilmek için satış ekiplerini genişletti. 

TVU Networks 2017 yılında canlı görüntü çekimi, yapımı ve operasyonel verimliliği için tasarladığı uçtan uca IP tabanlı donanım, yazılım, iş akışı ve hizmetler ekosistemini genişletti. Yeni ürünler arasında yer alan H.265/HEVC görüntü sıkıştırma standardı destekli TVU One mobil IP haber toplama vericisinin ödüllü yeni modeli; uzaktan yüksek hızlı internet bağlantısı sunan TVU Router; yapay zeka tabanlı sesten metne uyarlama yapan TVU Transcriber; ve uzaktan kablosuz yapıma yönelik TVU TimeLock var.

Sadece 1 kilogram ağırlıktaki TVU One with HEVC  hücresel mobil çözümü, özel canlı görüntü akışı gereksinimlerine uyacak biçimde farklı yapılandırmalarda alınabiliyor. Hücresel 3G/4G/LTE (altı adede kadar gömülü hücresel modem ve dört taneye kadar harici USB modem), mikrodalga, MIMO Microwave Mesh, Ka-band ve Ku-band uydu, BGAN, WiFi, WiMAX ve Etherhet dahil birleştirilmiş birden fazla bağlantı üzerinden aynı anda iletim yapıyor. Bağlantılar  canlı yayını kesmeden eklenebiliyor ve düşebiliyor. TVU One, Inverse StatMux Plus (IS+) adlı patentli bir görüntü iletim teknolojisine sahip. IS+ ile saatte 100 kilometre hızla giden bir araçla giderken bile hücresel 3G/4GLTE modemlerle 1 saniyenin altında gecikmeyle güvenilir HD resim kalitesi garantileniyor. TVU One with HEVC müşterileri arasında Tokyo, Paris, Los Angeles, New York, Washington D.C. bürolarına kuran Seoul Broadcasting System; TBS’nin New York bürosu; ve TBS ağının japonya’nın Fukuoka kentindeki alt istasyonu RKB Mainichi Broadcaster Corporation var.

TVU Networks kısa süre önce TVU Transcriber hizmetini ve TVU TimeLock teknolojisini piyasaya sürdü. TVU TimeLock çok sayıda TVU One aygıtının belirlenen bir gecikmeyle senkronize edilmesine imkan vererek, mobil ve kablosuz At-home/REMI yapımlarının kablo bağlantısız olmasını sağlıyor. Kare senkronizasyonu için TVU TimeLock teknolojili bir TVU One kullanılarak, ayrı bir denetim odasından tüm uzaktan kumandalı etkinlikler hazırlanabiliyor. 

Sesten metne uyarlama hizmeti olan TVU Transcriber, ses tanıma teknolojisi kullanarak bir ses giriş kaynağından metin üreterek kapalı veya açık yazıların içerisine gömebiliyor. 

TVU Router hemen her uzak noktadan 200 Mbps internet bağlantısı sağlıyor ve bir ağ hızlandırıcı rolü oynuyor. Web tabanlı TVU Producer uygulaması, sosyal medyaya yönelik canlı içerik yapmak için tasarlandı. 

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.