Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Qvest Media Canlı Yapım İçin Grass Valley Kameraları Seçti
Qvest Media Canlı Yapım İçin Grass Valley Kameraları Seçti
22.01.2018 16:04

Qvest Media bir Belden markası olan Grass Valley’in IP özellikli ve 4K UHD kamera sistemleriyle ürün portföyünü genişleten, Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki ilk kiralama firması oldu. 

Qvest Media 2017 yılından bu yana kiralama müşterilerine Grass Valley’in IP özellikli 4K UHD kamera sistemlerini sunuyor. Yeni LDX 86N serisi HD/3G/4K yüksek hızlı sistem kameraları ile XCU Universe UXF SDI/IP ana istasyon, hem operatörsüz kiralama, hem de orta ve uzun süreli yapımlar için kiralanabiliyor. LDX 86N 4K UHD kamera, 3G-SDI, IP SMPTE ST 2110 ve 12G-SDI desteğine sahip. 

Tercihini IP ve 4K özellikli bir çözümden yana yapan Qvest Media’ya göre bu iki standart endüstriyi büyük ölçüde değiştirecek. Şirket SMPTE ST 2110 kendini standart olarak kanıtlayıp kabul ettirerek yüksek çözünürlüklü içerik yapım ve dağıtımında yeni olanakların yolunu açıyor.

Qvest Media Kiralama Bölümü Başkanı Alexander Hogrefe şunları söyledi: “Grass Valley ile işbirliğimizi geliştirmek ve 4K kameralara yatırım yapmak doğru bir karardı. Yayıncılığın ve medya yapımcılığının geleceğine giden yeni adımımız bu. IP ve 4K, özelikle OB ve canlı yapım ortamlarında önem kazanan iki yükselen standart. Artık müşterilerimiz günlük işlerinde en iyi yardımı sunan en son teknolojilerimiz ve sistemlerimizden en iyi şekilde yararlanabilecekler.

Grass Valley LDX 86N 4K kamera özellikle spor yapımları için tasarlansa da, stüdyo ortamlarına da uygun. Bu üst düzey kamera klasik HD73G çekim ve 4K UHD çekim yapabiliyor.

Tüm Grass Valley kameraları gibi LDX 86N 4K da gerektiğinde opsiyonel GV-eLicence ile 6X HD ve 3X HD/3G kare hızına genişletilebiliyor. XCU Universe UXF ana istasyon, yüksek hızlı ve HDR çalışma amacıyla  geniş LDX bant genişliği potansiyel gereksinimlerini karşılamak için geliştirildi. Ayrıca yeni ana istasyon, karma bir aygıtta taban bant, 3G, 12G SDI ve IP işlevlerini bir araya getiriyor.

Grass Valley DACH Satış Müdürü Thomas Weigold şu yorumu yaptı: “Yenilikçi bir çözüm ortağı olarak Qvest Media ile uzun vadeli işbirliğimiz, en son cihazlarımızla canlı yapımlara ilham vermemize yardımcı oluyor. Bu nedenle Qvest Media’nın öncü ruhunu ortaya koyup Almanya’da IP destekli LDX 86N 4K kamerayı portföyünde sunan ilk kiralama firması olmasından mutluyuz. Birlikte daha geniş bir piyasaya hitap edip müşterilerimize dijital olarak 4K çözünürlükte IP tabanlı yayın yapımlarına geçmelerini önerebiliyoruz.

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 706 11 00 numaralı telefondan Konatus’u arayabilirsiniz.