Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU Solo Kanada’da Canlı Yapımda
LiveU Solo Kanada’da Canlı Yapımda
23.01.2018 09:58

Toronto’daki görüntü yapım şirketi Press It, yerel müzik endüstrisine yaratıcı içerik çözümleri üzerinde yoğunlaşıyor. Canlı akış araç seti LiveU Solo ile alanını yeni markalara ve endüstrilere genişletiyor.

Press It CEO ve kurucusu Phil Kluba, LiveU Solo’yu ilk kez Facebook Media Partnership programının bir parçası olarak tanıtmıştı. Resmi bir Facebook Media Solutions Live Video çözüm ortağı olan LiveU, Facebook Live platformu ile kesintisiz bütünleşen bir grup donanım ve yazılım çözümü arasında yer alıyor.

Kluba LiveU’dan öncesini hatırlatıyor: “HDMI’den Thunderbolt’a çevrim yoluyla doğrudan bir dizüstü bilgisayarla internete görüntü akışı yapmak zorunda kalmanın zorluğunu yaşıyordum. Hataya çok fazla açık olduğu için bu çalışma şekli sorunluydu. Amatör bir düzeyde çok kameralı internet yayını gerçekleştirmeye çalışıyordum. LiveU yapımdaki sıkıntılarımı yok etti ve iş akışını kolaylaştırdı.

LiveU kurulumları kolaylaştırdı ve yapımcılara prodüksiyonları daha az karışıklık ve daha yüksek profesyonellikle hazırlama ve kaldırma imkanı verdi. Kluba: “Bana çok zaman da kazandırdı.

LiveU Solo’ya bir ATEM Switcher çıkışını veren Press It, çok kameralı canlı müzik performansları, çok kameralı panel tartışmaları, yapımların sahne arkası çekimlerini içeren, ayda 2 ila 4 görüntü akışı üretiyor. 

Press It’in en başarılı internet yayınlarından birisi, Facebook Kanada bürosundan canlı 4 şarkı kurulumu içeren Monowhales’in sahne arkası görüntülerinin akışı oldu. Kluba: “Bu canlı internet akışı bir milyondan fazla kez izlendi ve Press It’in Toronto’nun öncü bağımsız canlı internet yayın sağlayıcısı olma yolunu açtı.” Bu dört şarkılık setin ardından Press It, müzik grubuna başka bir sahne arkası görüntüsüyle 1.4 milyon izleme sayısı kazandırdı.

LiveU sadece Press It’in canlı etkinliklerin prodüksiyonlarını yürütme şeklini değiştirmedi, aynı zamanda Twitter Canada, Joe Fresh, OxiClean, Shopify gibi markalarla işbirliğinin kapılarını da açtı.

Ekip kısa süre önce Toronto’daki Joe Fresh Queen Street & Portland mağazasında Yummy Mummy Club kurucusu ve eski MuchMusic VJ’i Erica Ehm ile bir moda yapımı gerçekleştirdi. Erica mankenlerle canlı söyleşiler yaptı ve Joe Fresh stillerini çeşitli desenler, tarzlar ve bedenlerde sergiledi. Yummy Mummy Club Facebook sayfasında izleyiciler Joe Fresh hediye kartları kazanabilmek, mağazadan kupon kodları alabilmek, canlı akış sırasında giysi satın alabilmek için Facebook Live sunucusuyla etkiletişime girebildiler, sorular sordular ve yorum yaptılar.

Kluba “Görüntüleri paraya çevirme herkesin aklında iken, biz markaların bu canlı etkinliklerden kazanç yaratabilmeleri için benzersiz yollar bulmak amacıyla müşterilerle çalıştık. LiveU sade, ‘hepsi bir arada’ tarzı, güvenebileceğim bir internet görüntü akış paketi.

Canlı görüntü akışları üzerinde ayrıştırma (de-interlacing) ve senkronize etme (syncing) konusunda her zaman sorunlar yaşıyordum. LiveU Solo bunları otomatik olarak hallediyor.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.