Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic 4K Stüdyo Kameraları Yollarda
Panasonic 4K Stüdyo Kameraları Yollarda
23.01.2018 11:57

SAT Plus televizyon stüdyoları yapılandırıyor ve televizyon yayıncılığı ile program çekimleriyle ilgili hizmetler veriyor. Açık havadan televizyon yayıncılığı, gereken tüm donanımın sahada olmasını gerektiren çok özel bir alan. Etkinliğin türüne bağlı olarak genellikle yeterli sayıda kamera, kurgu, tekrar oynatım ve ses miks cihazları, düzeltme birimleri gerektiriyor. 

Sahada cihazların belirlene yere götürülmesi, paketlerinden açılıp kurulmaları ve yayına hazır hale gelmek saatler sürüyor. SAT Plus hem gereken tüm cihazlar kurulu hem de sinyal işleme ve yayınını tamamlayacak yer olan eksiksiz donatımlı bir yayın van aracı tasarladı. Bu proje yüksek tavanlı, uzunluğu arttırılmış bir Volkswagen Crafter’ın içine kuruldu. İçerisi tüm cihazları ve beş personel alacak şekilde tasarlandı. Duruma göre bir grafik sanatçısı ve sunucu da alabiliyor.

Kablo gibi aksesuarlarında eşlik etmesiyle ekipler olay yerine vardıktan 15 dakika sonra çekime başlamaya hazır hale gelebiliyorlar. 

İlk 10 ay klasik Panasonic P2 saha kameraları kullanıldı. Teknolojik gelişmelerin ve daha kolay seçeneklerin çıkmasıyla bunların yerine Panasonic AK-UC3000 stüdyo kameralarına geçildi.

Fujinon kamera lensli 6 adet AK-UC3000 stüdyo kamerası, yayın van aracının bütünleşik bir parçası olarak 4K çözünürlükte çekim yapıyor. Yaklaşan DVB-T2 yayınlarına ve mevcut uydu film kanalarına uyum için UHD kalitesinde yayın ve kayıt yapılabiliyor.

Yayın internet bağlantısıyla kolaylaştırılıyor. İnternet bağlantısı olması durumunda ekibin kullandığı özel teknoloji mobil operatörlerinin 4G ağları üzerinden Full HD yayın yapmalarına imkan veriyor. 

Yayın van araçlarında en iyi fiyat/performans oranlı Panasonic stüdyo kameraları yer alıyor. Önceki saha kameralarına göre daha geniş bir vizör, gelişmiş düzeltmeler, her bir kameranın çıkışlarının kolayca ayarlanması ve kullanışlı bağlantılar, her kamera için tek kabloyla sağlanıyor. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.