Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Almanya’da 5G Yayın
Almanya’da 5G Yayın
30.01.2018 17:03

Alman yayın teknolojisi enstitüsü IRT, yeni mobil ağ standardı 5G’nin televizyon kanallarının geniş ölçekli yayınına uygun olup olmadığını anlamak için bir araştırma ve uygulama yapmak istiyor.

eMBMS’nin geliştirilmişi olan 5G yayın modu FeMBMS (Further evolved Multimedia Broadcast Multicast Service), 5G-Today projesine kurulacak. Bugünlerde bir saha testi Bavyera Oberland bölgesinde yürütülüyor.

5G-FeMBMS yayın ağını kendi verici merkezlerinden çözüm ortakları Kathrein ve Rohde & Schwarz ile yardımcı çözüm ortakları mobil ağ işletmecisi Telefonica Deutschland ve Bavyeralı kamu yayıncısı Bayerischer Rundfunk yürütüyor.

5G’nin gelmesiyle milyonlarca akıllı telefon ve tablet potansiyel televizyon alıcıları olarak 5G ağlar üzerinden canlı TV, Catch-up TV, sosyal medya ve diğer medya hizmetlerinin izlenmesini sağlayacağı için, küresel bir piyasa ortaya çıkabilir.

IRT Ağ Teknoloji Bölümü Başkanı Jochen Mezger yorum yaptı: “EBU, BBC, RAI, SWR ve endüstri çözüm ortaklarıyla birlikte 5G için yayın gereksinimlerini belirledik ve bunları uluslararası standartlar haline gelmeleri için başvuru yaptık. Bunlar arasında %100 yayın modu ve verici merkezleri arasında arttırılan mesafeler var. Bugün 5G-Today projesinde bir test alanında standartlaştırma sonuçlarını elde edip değerlendirebildiğimiz için mutluyuz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi