Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design, URSA Broadcast’ı Duyurdu
Blackmagic Design, URSA Broadcast’ı Duyurdu
02.02.2018 14:47

Blackmagic Design bugün, hem stüdyo programları hem de canlı prodüksiyon için tasarlanmış yeni bir en yüksek kalite profesyonel yayın kamerası olan Blackmagic URSA Broadcast'ı piyasaya sunduklarını açıkladı.

Yeni URSA Broadcast, makul fiyatlı bir Ultra HD profesyonel yayın kamerası olması sebebiyle, yayıncıların Ultra HD'ye geçmelerine yardımcı olacak. URSA Mini Pro kameranın tasarımı üzerine geliştirilmiş olduğu için, yayıncıların olmasını beklediği tüm bilindik kamera kontrollerini ve özelliklerini içeriyor ve URSA Mini Pro aksesuarıyla da uyumlu. BMD dijital film kameralarının aksine, sensör boyutu URSA Broadcast'ın B4 lens yuvasına uygun olarak tasarlandığından, çok daha geniş bir alan derinliğine sahip ve böylelikle görüntünün daha fazlasının odakta kalmasını sağlıyor. Ayrıca, geniş dinamik aralığı sayesinde daha güzel görüntüler oluşturuyor ve HDR iş akışlarına entegre olabiliyor.

Ancak, URSA Broadcast başka iki büyük sorunu daha çözümlemekte. İlk olarak, bir kamerada iki kamera özelliklerini taşımakta. Standart bir çekim kamerası gibi çalışıyor ama, aynı zamanda bir stüdyo kamerası. Standart SD ve CFast kartları kullanıyor. Bu yüzden, pahalı özel medya türlerini kullanmanıza gerek yok. Dosya formatları; DNx145, DNx220X, ProRes ve hatta RAW gibi standart formatlar olduğu için, herhangi bir dosya kodlama işlemi gerektirmeden, kurgu ve medya yönetimi iş akışlarına entegre oluyor.

Blackmagic URSA Broadcast, stüdyo kamera özelliklerini de içeriyor dolasıyla, onu daha sık kullanabilirsiniz çünkü çekim ve canlı prodüksiyon iş akışlarının her ikisinde kullanılabilir.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.