Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Letonya’da 4G Canlı OTT Hizmetinde Harmonic EyeQ Kodlama Çözümü
Letonya’da 4G Canlı OTT Hizmetinde Harmonic EyeQ Kodlama Çözümü
27.03.2019 11:34

Dünyada ilk kez bir mobil ağ üzerinde Smart TV yayını başlatan Letonya’nın öncü mobil telekomünikasyon işletmecisi LMT, 4G set üstü alıcılarla televizyonlara dağıttığı canlı OTT hizmeti için Harmonic EyeQ içerik tanıyan kodlama çözümünü kurdu. Harmonic’in ödüllü EyeQ teknolojisini kullanan LMT, büyük bir altyapı yatırımı yapmak zorunda kalmadan bant genişliğini yüzde 40 azaltarak, televizyonlara canlı kanalar için tutarlı ve üstün bir görüntü izleme deneyimi sunabiliyor. Harmonic’in perakende satış bayi Hannu Pro, projenin her aşamasında pürüzsüz bir kurulum sağladı.

LMT TV Başkanı Edgars Goncars şunları söyledi: “Özelikle TV uygulamaları için izleyicilerin sayısını çok yükselten canlı etkinlikler, mobil ağınız üzerine önemli bir baskı yükleyebiliyor. Harmonic EyeQ çözümü sayesinde abonelerimize en iyi görüntü izleme keyfini sunarken, ihtiyaç duyduğumuz bant genişliğini ve tedarik masraflarımızı azaltıp izleme kalitesini yükseltiyoruz. Harmonic EyeQ ile popüler canlı etkinlikleri yayınlayacak kapasiteye çıkabilmemiz ve üstün görüntü kalitesi sunabilmemiz, işletmemizin sürekli büyümesi için kritik bir etken.

Harmonic EyeQ kodlama sayesinde LMT aboneleri ağlar sıkışık olsa bile 4G özellikli televizyonlarda sıra dışı HD görüntü kalitesi seyredebiliyorlar. Harmonic Electra görüntü işleme sisteminin merkezindeki Harmonic EyeQ çözümü, LMT’ye önemli yatırım ve işletme maliyet tasarrufları sağlarken, görüntü trafiğini yüzde 40 azaltıyor. Aygıtlar, sanal makineler, bulut ve SaaS gibi her türlü ortama kurulabilme kabiliyetine sahip Harmonic EyeQ içerik tanıyan kodlama teknolojisi, LMT gibi OTT servis sağlayıcılar için esnek bir seçenek. 

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.