Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ikegami UHL-43 Çok Amaçlı 4K UHD Kamera
Ikegami UHL-43 Çok Amaçlı 4K UHD Kamera
24.10.2019 16:51

Tek parça 4K Ultra HD dijital çok amaçlı kamera UHL-43, UHK-430/435 Unicam XE serisi kameralarla aynı sensöre ve çalışma iş akışına sahip. Küçük, tek parça yapısı sayesinde SteadyCam, flash ve diğer robotik kameralar gibi çeşitli PoV (görüş açısı) uygulamalarını ve çok çeşitli gözetim uygulamalarını destekliyor. Kamera 12G-SDI ve 3G-SDI Quad Link gibi çeşitli türlerde 4K çıkışları sağlayarak, esnek 4K sistem bütünleştirme gerçekleştiriyor. Standart olarak HD-Downconversion ve HD-Cutout sinyalleri sağlıyor.

  • Üç adet 2/3 inç 4K CMOS sensörle gerçek UHD çözünürlük
  • HDR yüksek dinamik aralık desteği (HLG, S-Log)
  • 4K/50p’de F11 hassasiyet
  • 4K/HD çıkış
  • Standart 12G-SDI arabirimi
  • 3G-SDI Quad Link opsiyonu
  • Fiber optik çıkış opsiyonu

Gerçek UHD çözünürlük

UHL-43’teki üç adet 2/3 inç 8 megapiksel CMOS sensörden her biri 4K 3840x2160 çözünürlükte görüntüler yakalıyor. 4K/50p’de F11 yüksek hassasiyet ve çok yüksek sinyal/gürültü oranı sunuyor. Tek bir çip veya piksel-offset teknolojisi kullanan kameralardan farklı olarak, üç tane 4K CMOS sensör ve prizma optiğiyle gerçek UHD çözünürlük, üstün renk reprodüksiyonu sunuyor ve çentikli renk örtüşme bozulması olmuyor.

HDR yüksek dinamik aralık

Kamera yüksek dinamik aralık (HDR) konusunda uluslar arası bir standart olan ITU-R BT.2100’e uygun bir HLG (Hybrid Log Gamma) modu sağlıyor. HDR sayesinde UHL-43 koyu siyahtan en beyaza kadar tüm parlaklık düzeylerinde üstün ayrıntılı resim kalitesi sunuyor. Kamera geniş renk gamı sayesinde zengin renkler de yakalıyor.

4K/HD çıkış

4K’ya ek olarak UHL-43 ana çıkış için HD/3G-SDI sinyaller de sağlıyor. Bu Full 4K görüntüden daha düşük çözünürlüğe çevrilebiliyor veya 4K orijinalin herhangi bir kısmından HD kesme alınarak kullanılabiliyor. 3G-SDI Quad Link çıkışı opsiyonel.

Arabirimler

Kamera standart olarak 12G-SDI çıkış arabirimini destekleyecek, opsiyonel olarak da 3G Quad Link çözümler sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu yapısı 4K sistem bütünleştirmede gelecek eğilimleri destekleyecek esnekliği garantiliyor.

Ikegami ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi