Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dante AVIO Adaptörler
Dante AVIO Adaptörler
23.10.2019 17:05

Dante AVIO adaptörler tüm eski ses aygıtlarının her türlü Dante bağlantılı sistemle kullanılabilmesine imkan vererek, sadece ağ bağlantısının getirebileceği karşılıklı çalışma uyumluluğu, performans ve ölçeklendirilebilirliği sunuyor. Uygun maliyetli, küçük boyutlu ve yolculuklara uygun Dante AVIO adaptörler, her ses profesyonelinin gereksinim duyduğu modern ağ bağlantılarını sağlıyor. Dante AVIO adaptörler 3 yaygın ses giriş-çıkış tipi için mevcut: Analog, AES3 ve USB.

Tak-çalıştır

Her biri eksiksiz, yüksek performanslı birer Dante aygıtı olan Dante AVIO adaptörler, Dante’yi dünya çapında en popüler ses ağı çözümü haline getiren tüm otomasyon ve kullanım kolaylığını sunuyorlar. Dante AVIO adaptörler bağlandığında otomatik olarak tanınarak kullanıma hazır hale geliyor. Ayrı güç kaynakları gerekmiyor; yaygın bir PoE (Power over Ethernet) anahtarı kullanılarak Dante AVIO adaptörler hemen çalışmaya hazır duruma geçiyor. USB adaptör enerjisini USB yoluyla da alabiliyor. 

Yola çıkmaya hazır

Dante AVIO adaptörler yolculuğa çıkmaya hazır ve turne koşullarına dayanıklı olarak tasarlandılar. Ses dalgalarıyla kaynak yapılmış polikarbon kasalara ve yüksek kaliteli donanıma sahip adaptörlerin kablo bağlantıları zorlu koşullar altında çalışabilmelerini garantilemek için zorlanma testlerinden geçirildi. 

Üstün Dante özellikleri

Dante AVIO adaptörler Dante ses ağlarından beklenebilecek tüm özelliklere sahip, eksiksiz işlevli arabirimler. Her biri tüm ağ üzerinde her bitine kadar kusursuz ses röprodüksiyonu, çok düşük gecikme ve hiç hatasız senkronizasyon sağlıyor. Tüm Dante aygıtları birbirlerini otomatik olarak tanıyor ve tüm sistem ağa bağlı herhangi bir PC veya Mac bilgisayar üzerinde çalışan kullanımı kolay Dante Controller ile yönetiliyor. En önemlisi, her Dante aygıtı diğer her Dante aygıtına bağlanabiliyor. Tüm Dante AVIO adaptörler IT düzeyinde güvenlik ve yönetim için DDM (Dante Domain Manager) ile tam uyumlu. Dante olmayan ağlara bağlantı için AES67 desteği var.

Dante AVIO analog giriş-çıkış

Dante AVIO Analog Adapter’lar sayesinde Dante ağında önceden var olan güvenilir sıkıştırıcılar, ekolayzırlar veya analog güç yükselteçleri terk edilmek zorunda kalınmadan Dante AVIO ses ağı dünyasına uyarlanabiliyor.  

Analog adaptörler yüksek kaliteli XLR konektörlerle, dengeli line-level tek veya iki kanallı giriş ve çıkış adaptörleri olarak alınabiliyor. Tüm ses ağında uğultusuz dijital sinyal dağıtımı için Dante AVIO Analog Adapter’lar kullanılarak analog yükselteçlere, güçlü hoparlörlere, sinyal işlemcilere, müzik çalarlara ve diğer analog ses aygıtlarına Dante ağ bağlantısı eklenebiliyor. 

Dante AVIO AES3

The Dante AVIO AES3/EBU Adapter yüksek kaliteli XLR giriş ve çıkış bağlantıları ve dahili asenkron örnek hızı çevrimi ile 2x2 kanalı destekliyor. Dante AVIO AES3/EBU Adapter’lar kullanılarak yükselteçlere, hoparlör işlemcilerine, miks konsollarına ve görüntü sistemlerine Dante ağ bağlantısı eklenebiliyor. 

Örnek kullanımlar

Analog giriş

  • Eski mikserlerin ve konsolların bir Dante ağına bağlanması
  • Sahne DI donanımlarının ve klavyeli çalgıların doğrudan Dante ağına bağlanması

Analog çıkış

  • Analog hoparlörlerin Dante ses ağına bağlanması
  • Dante ses ağı üzerinden analog güç yükselteçlerine ses gönderimi

AES3

  • AES3 ses kullanılan SDI görüntü sistemleriyle ara bağlantı
  • Dante ağına AES3 uyumlu mikrofon ön yükselteçleri bağlanması

USB

  • Dante ağını farklı bilgisayarlar için yeniden yapılandırmak gerekmeden konferans kurulumlarında dizüstü bilgisayarlar için kolay ses giriş noktası
  • Uygun USB adaptörlerle mobil aygıtların bir Dante ağına bağlanması.

Audinate ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 231 30 95 numaralı telefondan Dinakord’u arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.