Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avustralya’da Imagine Communications ile Altyapı Yenilemesi
Avustralya’da Imagine Communications ile Altyapı Yenilemesi
30.10.2019 11:05

Avustralya’nın en büyük özel yayıncıları Seven ile Nine’ın arasında kurulan ortak girişim NPC Media Pty Ltd, Sydney’deki NPC (National Playout Centre) yayın merkezinin geniş kapsamlı altyapı yenilemesi için Imagine Communications’ı seçti.

Nine Network tarafından 10 yıl önce kurulan National Playout Centre, bugün 106 açık yayın kanalı için playout tesisi sağlıyor. Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük ve yenilikçi yayın operasyonlarından biri olan merkez, Imagine Communications’ın Versio playout ve master kontrol, D-Series playout otomasyon, Nexio medya sunucuları ve içerik yönetim hizmetleriyle, program bütünleştirme, canlı spor ve multimedya dağıtımı için uçtan uca medya yönetimi sağlıyor. NPC Media Versio ürün stratejisi sayesinde taban bant/SDI altyapısını güvenle yönetiyor ve yazılım tanımlı IP tabanlı medya hizmetlerine geçiş yapabiliyor.

NPC Media’nın genişletilmesinin ilk aşamasında Seven’ın başlıca yayın operasyonları NPC tesisine entegre edildi ve merkez tek istasyonlu bir tesisten, yayın endüstrisine modern, IP tabanlı, çok kullanıcının yönettiği bir medya servis sağlayıcıya dönüştürüldü. İkinci aşama olarak Southern Cross Austereo’nun yayın kanalları NPC içerisine entegre ediliyor. Bu kapsamda iki yayın merkezine Imagine Communications playout çözümleri kuruluyor.

Bu ilk aşamalar tamamlandığında NPC Media yönetiminde 211 canlı karasal televizyon kanalı desteklenecek ve 392 çoğullamalı kanal geçişi sağlanacak. Bu yaklaşımla, klasik teknoloji platformları kullanılarak elde edilemeyen operasyon ve maliyet düzeyleri elde edilecek.

NPC Media bu büyük girişimi desteklemek için Imagine Communications’ın ödülü Versio ürünleri tabanlı, ortak bir kayıt platformundan yazılım temelli kanal açmaya kadar uçtan uca bir yayın playout zinciri kuracak. Versio daha önce NBN Television’ın playout operasyonlarını NPC içerisine bütünleştirmek için Nine Network tarafından kurulmuştu. Imagine Communications D-Series kontrol altında çalışan, tamamen IP bir çözüm sağladı ve merkezin mevcut taban bant sistemi içerisine kesintisiz entegre ederek, Nine’ın NBN Regional kanallarını yönetmesini ve Northern New South Wales’de yedinci bir bölgesel piyasaya girerek yeni reklam ve kazanç olanakları gerçekleştirmesini sağladı.

Piyasada ticari olarak yaygın bulunan ve kullanılan (COTS) donanımlar üzerinde yazılım nesneleri olarak çalışan Versio çözümü, tamamı D-Series denetimi altında olmak üzere tek bir aygıtta playout, master kontrol ve grafikler sağlıyor. Versio’nun Imagine Communications Zenium mikro hizmetler platformu tabanlı olması, üçüncü firmaların ürünleriyle tam bütünleşmeye imkan veriyor; örneğin NPC Media Vizrt grafiklerini Versio üzerinde çalıştırıp ödemeli kanallarını desteklerken, Versio Graphics daha az karmaşık grafik gereksinimli kanallar için kullanılıyor.

Yeni kurulumda Versio IOX NAS yüksek performanslı paylaşımlı bellek ve Imagine’in EPIC MV karma IP çoklu görüntüleyicisi var. Taban bant ile IP sistemleri arasındaki bütünleştirmeyi şirkete ait Magellan SDN Orchestrator yönetiyor. Magellan SDN Orchestrator bir taban bant yönlendirici veya bir IP anahtar üzerinden kesintisiz geçişleri destekliyor.

Imagine Communications ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.