Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Signature Prime Lensler
ARRI Signature Prime Lensler
25.06.2020 16:44

12mm ile 280mm arasında değişen ARRI Signature Prime lensler, sinemada daha önce görülmemiş, eşsiz bir görünüm sunuyorlar. Sıcak, pürüzsüz cilt; canlı siyahlarla açık gölgeler; yağmurda bir pencereden bakar gibi bokeh. ARRI Signature Prime lenslerin zamanın dışında görünümleri, istenen tarzın dışına hiç çıkmıyor.

Alüminyum folyodan misinaya, çoraptan paket kağıdına, eski kumaşlara kadar her türlü malzeme filtre yapmak için kullanılabilir ve her biri bokeh, parlama ve yayılmayı farklı şekillerde etkiler. Alternatif olarak eski lenslere benzetmek için cam malzeme kullanılarak ortada keskin hatlı, kenarlarda bozulan görüntüler elde edilebilir. Manyetik bir filtre tutucu, çeşitli filtreleri aletsiz kolayca takıp çıkarmak için kullanışlı. 

ARRI Signature Prime lenslerle farklı görünümler keşfetmek için diğer bir yol, kullanıcının birkaç dakikada takabileceği ARRI’nin kaplamasız filtresiyle parlama, gölgelenme ve yansımaları arttırmak. 

ARRI Signature Prime lenslerin uyumlulukları

ARRI Signature Prime lenslerde ARRI’nin büyük formatlı kamera sistemlerinin önemli bir unsuru olan LPL (Large Positive Locking) lens yuvası var. Geniş çap ve kısa flanş odak derinliği, LPL lenslerin küçük ve hafif olmalarını, hızlı T-stop ve hoş bokeh sunmalarını sağlıyor ki bu eski PL lens yuvasıyla mümkün değil.

ARRI LPL lens yuvasını kameralar ve lensler arasında yeni standart arabirim haline getirmek için LPL teknik özelliklerini endüstriyle ücretsiz paylaşıyor. ARRI LPL lens yuvaları ALEXA 65, ALEXA LF, ALEXA Mini LF, ALEXA Classic/XT/SXT, ALEXA Mini ve AMIRA kameralar için kullanılabiliyor. Ayrıca üçüncü firmalar şimdiden kameralar, yönetmen vizörleri ve lens test araçları için LPL lens yuvaları sunmaya başladı, böylece ARRI Signature Prime ve diğer LPL lensler evrensel olarak kullanılabilecek.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.