Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic AW-UE70W/K Kameralarla Cisco Konferansı Çekimi
Panasonic AW-UE70W/K Kameralarla Cisco Konferansı Çekimi
20.11.2019 19:02

Cisco Live olarak bilinen Cisco’nun yıllık müşteri konferansı 30 yıldır yapılıyor ve Program Müdürü Peter Stone’a göre son yıllarda internet izleyicileri için oturumların çekimi gittikçe önem ve öncelik kazanıyor.

Cisco Live oturum çekimlerinin teknolojisini AW-SF200 otomatik takip yazılımlı 63 adet Panasonic AW-UE70W/K 4K/HD pan/tilt/zoom kamera ile yükseltti. Bu yüksek teknolojili yazılım sayesinde profesyonel Panasonic PTZ kameraları artık derinlemesine öğrenme teknolojisiyle sunucuları yüz ve gövde tanıma yeteneğiyle otomatik olarak takip ediyor. 

En son yapılan Cisco Live etkinliği San Diego Fuar Merkezinde 300 çözüm ortağı çözüm sergileyici dahil yirmi sekiz binden fazla katılımcıyı çekti. Panasonic AW-UE70W/K kameralardaki Panasonic’in en son otomatik takip yazılımı, yedi yüzden fazla oturumu çekti. Bu oturumlar Cisco Live sitesinde kayıt olan herkes tarafından her yerden izlenebiliyor.

San Diego etkinliğinde 63 salona birer Panasonic AW-UE70W/K kamera yerleştirildi. Önceki kamera çalışmalarından farklı olarak bu kez pan-tilt işlevlerini otomatik takip yazılımı yöneterek daha dinamik çekimler elde edildi. Bir kameraman bir defada sekiz kamerayı yönetebildi. 

63 salondaki A/V donanımını merkezi bir denetim odasından sekiz operatör yönetti. Bir A/V yöneticisi sunucuları ve ağı yönetti. Her operatörün görevi, Panasonic AW-UE70W/K PTZ kameraların otomatik takibini izlemek, yardımcı olmak, yüz kaydedip açıları ayarlamak, kaydedicileri başlatıp durdurmak, ve salondaki sesleri dinleyip izlemekti. 

Stone kurulan yoğun donanımlı yeni sunucuların aynı anda sekiz tane kamera kullanımına imkan verdiğini belirtti: “Sekiz dizüstü bilgisayar sunucudan sekiz ekranı yönetmek için özel olarak yapılandırılırken, sekiz adet özel düzenlenmiş kayıt istasyonundan kameraları gerçek zamanda izledik.

Ayrıca benim War Room dediğim ekranlar her salonun gerçek zamanlı genel görüntüsünü verdi, böylece kamera veya PowerPoint sunumuyla ilgili bir sorun olup olmadığını hemen görebiliyorduk. Operasyon merkezinde diğer düzeylerde desteklere sahiptik; Pearl kaydedicilerimiz tüm dosyalarını alt kattaki dosya bellek deposuna gönderdiler, ve dosyaları bir 10G fiber ağ üzerinden gerçek zamanda kurguladık ve başka bir bellek aygıtına yeniden kaydettik.

Stone Panasonic AW-SF200’ün çeşitli ortamlarda insan vücudunun şekillerini tam olarak algılayabilen derin öğrenme teknolojisinin kritik değerini vurguladı: “Dünya çapında Cisco konuşmacıları çok dinamik sunumlar yapıyorlar ve sabit durmuyorlar. Yüzleri yakalamak için zamana ihtiyacı olan PTZ kameraları tarafından tanınmayı beklemek veya özel yaka kartları takmak istemiyorlar.

Ayrıca sunucularımızı etkileşimsiz izleyebilecek kadar hızlı bir çözüme ihtiyacımız vardı. Gördüğümüz diğer sistemler hedeften bir düzeyde işbirliği ve etkileşim gerektiriyor. Sahneye çıkıp sunumunu başlatmak için 2 ila 3 dakikası olan sunucularla bunu yapamayız. Hiç istemeyecekleri bir şey, yan ve ön taraflarından fotoğraflarını çekmemiz için bizi beklemek.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.