Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Roland-Garros Turnuvasında Panasonic AK-UC4000 Stüdyo Kameraları
Roland-Garros Turnuvasında Panasonic AK-UC4000 Stüdyo Kameraları
21.11.2019 16:35

520.000 kişinin izlediği 2019 Roland-Garros turnuvası, France TV kanalında Panasonic AK-UC4000 4K stüdyo kameraları kullanılarak yayınlandı. Panasonic kameraları turnuvanın UHD kalitesinde ve sorunsuz yayınlanmasını sağladı. 

France TV, zayıf ışıklı koşullarda canlı etkinlikleri çekebilmek için kontrol odası tırlarını UHD cihazlarla donatmak istiyordu. Firma bunun için Panasonic çözümlerini tercih etti. 

France Televisions, Roland-Garros turnuvasında oynanan tenis maçlarını yayınlamak için, ulusal yayıncının turnuvadaki UHD uyumlu tek kontrol odası tırı olan aracına Panasonic Business donanımı kurdu. Kanal 12 adet AK-UC4000 stüdyo kamerası ile iki adet AK-UB00 4K kutu kamera kurdu. 

AK-UC4000 kameralar sayesinde kameramanlar maçları kusursuz şekilde kaydettiler. Bütünleşik ağır çekim yönetim özelliğiyle takımların işlerini de kolaylaştırdılar. Turnuvayı kaydetmek için yüze yakın kullanıcı ve operatör etkinlikte hazır bulundu. La Fabrique – France TV Teknoloji ve Yatırım İzleme Koordinatörü Christophe Robin yorum yaptı: “AK-UC4000 modeliyle en son teknolojik gelişmelerin avantajlarından yararlandık. Philippe Chatrier kortundaki UHD yapımımız, %90’dan fazla HDR görüntüyle geçen yılkinden çok daha iyiydi. UHD sinyal prodüksiyon kalitesi de çok etkileyiciydi.

AK-UC4000 Panasonic stüdyo kameralarının işlevlerini bünyesinde taşımanın yanı sıra 4K görüntüler de üretiyor ve sıkıştırmasız, uzun mesafeli iletim sağlıyor. Bunun sonucu olarak Panasonic kameralar tüm gereksinimleri karşılayabildi ve 4K canlı kanal görüntülerini yayınlayabilmek için açık hava çekiminin tüm kısıtlamalarını aştı. 

Robin açıklama yaptı: “France TV’nin bu çekim için donanımını yükseltmesi gerekiyordu. UHD’nin geçici bir teknolojik heves olmadığı çok net. Müşterilerimize bir dizi UHD tabanlı hizmet sağlamak kesinlikle gerekiyordu ve AK-UC4000 kameralar bunu yapmamıza yardımcı oldu.

Panasonic AK-UC4000 kameraları seçen France TV, bu donanımı uzun vadeli bir süreçte kullanacağını öngörüyor. Bundan sonra da UHD çekimlerinde kurulacaklar e kameramanlar Strasbourg ve Toulouse’da konumlandırılan kontrol odası tırlarında AK-UC4000 kameralardan yararlanacaklar. 

France Televisions ile Panasonic Business arasındaki işbirliği sayesinde Roland-Garros gibi uluslararası bir spor turnuvasının gerektirdiği her şey karşılandı. Ciddi teknik ve insan kaynağı donanımına sahip France TV, değişken ışık düzeyleri ve hava koşulları altındaki karmaşık koşullarda Panasonic kameralarından iyi bir şekilde yararlandı. 

Christophe Robin sözlerini şöyle tamamladı: “Bu turnuvayı çekerken Panasonic kameraların teknik becerilerini takdir ettik. Kameraların uzun adede çok etkin çalışacaklarından son derece emindik ve bu etkinlikte çok olumlu sonuçlar elde edeceğimizden asla şüphe etmedik. Kameraları çok farklı çeşitlilikte kurulumlarda test etmeye hevesliydik.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.