Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Glensound Divine Akıllı Ağ Ses Monitörü
Glensound Divine Akıllı Ağ Ses Monitörü
18.04.2020 17:16

Divine akıllı hoparlör, klasik aktif monitör hoparlörünü güçlü bir aygıta dönüştürüyor. Yayın, tiyatro ve yapım tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanan Divine, son derece temiz orta düzey sese yönelik çıkış sağladığı için, talkback, cue, ses takibi, genel dinleme ve mühendislik amaçları için ideal. 

Dayanıklı ve tamamen sızdırmaz pres döküm kasadaki Divine, enerjisini Ethernet üzerinden alıyor (Power over Ethernet) ve en son teknolojili düşük gürültülü, yüksek çıkışlı Class D güç yükseltecine sahip.  

Son teknolojili sıkıştırma ve sınırlandırma devreleri içeren dahili DSP (Digital Signal Processor) ses sinyallerini işlerken, bir mikroişlemci arka paneldeki küçük bir LCD yoluyla eksiksiz kurulum ayarları ve denetim sağlıyor. Divine’ın kurulum ayarları ve günlük çalışması, Windows 10 uygulaması GlenController üzerinde de yapılabiliyor; birden fazla Divine bir araya gruplandırılarak düzeyleri aynı anda denetlenebiliyor. 

Divine iki farklı yerden IP girişleri üzerinden (AoIP) dört adet AES67 uyumlu Dante sesi alabiliyor. Bu girişler geniş bir ön panel seçim anahtarı üzerinde kullanıcı tarafından seçilebiliyor. Dört ses girişi kolayca bir araya mikslenebiliyor ve ayrı ayrı düzeyleri ayarlanabiliyor.

Bir veya daha fazla girişin otomatik olarak bir diğer girişi etkisiz hale getirebilmesi için sağlanan bir öncelik sistemi var. Ses varken bir kaynağı dinlemek ve bir başkasını dinlemek isteyince kullanışlı bir özellik. Örneğin bir tiyatroda soyunma odalarına oyuna başlanacağı bilgisini gönderirken sahne yöneticisinin araması ve bu sırada binanın yangın alarmının daha öncelikli olması gibi.

Tüm kontrol düğmelerini, anahtarları ve portları tam korumak için, pres döküm kasa özenle tasarlanmış. Kasada standart bir PC ekranı Vesa yuvası olduğu için, Divine’ı asmak veya monte etmek amacıyla herhangi bir standart Vesa montaj çözümü satın alınarak tasarruf yapılabiliyor. Alternatif bir destek çözümü için tabanda standart mikrofon sehpası yivleri de var.

Divine’ın çeşitli uygulamalarda kullanılabilmesi için kullanıcı menüsünde farklı EQ ön ayarları ve bir LF kesimi ayarlanabiliyor. 

VESA 75mm uyumlu

Çok kolay kurulum için bütünleşik bir 75mm VESA yuva sayesinde Divine çok çeşitli montaj çözümlerine sabitlenebiliyor. 

Kilitlenebilen kullanıcı kontrolleri

Bazı ortamlarda kimsenin sesi, giriş kaynağını veya daha da gelişmiş ayarları değiştirmesi istenmediğinde bunların hepsi kilitlenebiliyor. 

Programlanabilir giriş toplama

Divine’da dört ağ ses girişi var. Ön paneldeki kullanımı kolay bir seçme anahtarı, bu ses girişlerini hoparlöre yönlendiriyor. Girişler mikslenebiliyor.  

Kullanıcı EQ seçimi

Farklı ortamlarda kullanım için bir dizi EQ ön ayarı var. Bunlar şimdilik üç adet ama ileride arttırılacak. “Natural” en iyi ses tepkisini sağlarken, “Basic” ayarı Divine’ın eski ünitelere benzer ses vermesine neden oluyor. “Voice” ise önemli LF ve HF sığlığıyla orta düzey sesleri harika hale getiriyor. 

LF kesim

Kurulum ayarları menüsünde bir alçak frekans kesim (Low Frequency Cut) özelliği seçilebiliyor. Bu seçenek Divine bir köşede, duvarın arkasında ise alçak frekansların tınlamasına yardımcı olmak için kullanışlı. 

Kazanç yükseltme

Divine’ın iç devreleri gelen sinyal en yüksek güçte (full scale) olsa bile kusursuz performans verecek şekilde özenle tasarlandı. Çoğu program sinyali FS düzeyinin altında olduğu için, seçilebilen kazanç arttırma işlevi gerektiğinde daha iyi çıkış sesi sağlıyor. 

Karanlık mod

Ön paneldeki LED’ler ve arkadaki LCD ekran, normal çalışma koşullarında görülebilecek şekilde ayarlı. Ancak tiyatro ve stüdyo gibi bazı yerler mümkün olduğu kadar az aygıt ışığı gerektiriyorlar. Dark modu seçildiğinde belli LED’ler kısılıyor ve LCD arka ışığı kullanılmazken kapanıyor. 

Giriş kazancı kırpma

Dört farklı gelen ağ ses devresi olduğu için gerçek dünyada ses düzeyleri de büyük olasılıkla farklı olacak; bazıları çok sıcakken, kimisi fazla soğuk olabilir. Bu nedenle kullanıcıya gelen ses sinyallerine kolayca kazanç veya kayıp ekleme olanağı sunuluyor. 


Ürün Divine Akıllı Ağ Ses Monitörü
Marka Glensound
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com