Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > WRDE Coast TV Yerel Haber Yayınına ARRI Uzmanlığı ve Işıklarıyla Başladı
WRDE Coast TV Yerel Haber Yayınına ARRI Uzmanlığı ve Işıklarıyla Başladı
25.06.2020 14:10

NBC’ye bağlı WRDE Coast TV yerel haber programını başlatırken ARRI’ye yöneldi. ARRI sadece bilinen LED ışıklarını değil, eksiksiz, anahtar teslimi bir paketin parçası olarak ışık tasarımı uzmanlığını da sundu. Proje kendine özgü zorluklar taşıyordu; daha önce konferans salonu olan yüksek tavanlı mekan, haber ve hava durumu masasına dönüştürülecekti. Program Delaware, Maryland ve Virginia’nın bazı bölgelerini içeren Delmarva yarımadasını kapsıyor. Stüdyo donanımı Delaware eyaletinin Milton kentinde olmasına rağmen, master ve prodüksiyon kontrolleri Maryland eyaletinin Salisbury kentinde. Bu durum WRDE Coast TV’yi ABD’nin denetim odası ile stüdyosu farklı eyaletlerde olan tek televizyon istasyonu yapıyor. 

WRDE Coast TV ABD’nin denetim odası ile stüdyosu farklı eyaletlerde olan tek televizyon istasyonu. (Fotoğraf: (4) @WBOC TV 16/FOX 21)

ARRI’den Randy Read, ARRI ile WRDE arasındaki işbirliğinin geçek yıl Las Vegas’taki NAB fuarında başladığını söyledi: “İlk başta ilgilerini çeken şey ışıklar ve kameralardaki ARRI’nin ünü idi. Stüdyo için tek firmadan satın alma yaparak tasarım ve uygulamayı gerçekleştirebilecektik. Ardından ışıklara ve kameralara odaklanmak için ARRI personelinin yaptığı kurulumları inceledik. Sadece ışık kaynaklarını satın almak yeterliydi.” WRDE; ARRI SkyPanel S-60’lar, S-30’ların yanı sıra B&H’den ARRI L7’ler ve L5’ler sipariş etti.  

Outdoors Delmarva programının Yapımcısı Chuck Regner şunları söyledi: “Bu kadar çok yönlü, sınırsız olarak kişiselleştirilebilen ışıklarla daha önce hiç çalışmamıştım. Hepimizin sevdiği o sıcak tungsten parıltıyı üretme yeteneği olan ve Fresnel gibi odaklanabilen gördüğüm ilk LED ışık kaynakları. Artı, neredeyse sınırsız efektler yaratacak şekilde programlanabiliyorlar. ARRI aydınlatma aygıtları hangi efektler gerekirse gereksin yaratmak için aydınlatma tasarımcılarına çok sayıda seçenek sunuyor. Bu ışıklar hakkında ne desem az.

Işık tasarımcısı olarak onlarca yıllık deneyim sahibi olan Read’e göre ışık kaynaklarının yerleşimi bir sır değil: “Öncelikler insanların kamerada iyi görünmeleri ve bütçe içerisinde kalarak çalışmak.” Read çeşitli kamera açılarını, izleyen kişi sayısını ve göz hatlarını hesaba katarak her açı için üç noktalı bir aydınlatma planı tasarladı.

WRDE beş adet S-60, altı adet S-30 ARRI SkyPanel’in yanı sıra dört L7 ve altı L5 ARRI kurdu. (Fotoğraf: (4) @WBOC TV 16/FOX 21)

ARRI Lighting Systems Group yayın stüdyoları ve eğitim enstitüleri için her boyutta, gereksinime göre özel tasarımlı aydınlatma çözümleri sunuyor. Tasarım hizmetleri ARRI ışık kaynakları satın alan müşterilere ücretsiz sağlanıyor. Müşteriler ARRI aydınlatma ürünlerini istedikleri bayiden alabiliyorlar. WBOC Haber Direktörü John Dearing açıkladı: “Randy Read ve ARRI ile projemizde birlikte çalışmak gerçek bir mutluluktu. Harika bir aydınlatma ortamı yaratmak için inanılmaz bilgi sağlıyorlar. Her zaman profesyonel, kibar ve açık oldu. ARRI donanımı en iyisi. Projenize Randy ile ARRI’yi katın ve başarıyı garantileyin.

Daha önce konferans salonu olan yüksek tavanlı mekan, haber ve hava durumu masasına dönüştürülecekti. (Fotoğraf: (4) @WBOC TV 16/FOX 21)

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.