Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ZEISS Supreme Prime Sinema Lensleri
ZEISS Supreme Prime Sinema Lensleri
26.07.2020 17:41

Üst düzey ZEISS Supreme Prime sinema lensleri serisine üç yeni yüksek hızlı, tam kare prime lens eklendi; 18 mm T1.5, 40 mm T1.5 ve 200 mm T2.2. Maksimum açıklığı T1.5 olan yeni 40mm prime lensin eklenmesiyle seride artık 14 adet prime lens var. 

ZEISS’te sinema ürünlerinden sorumlu Christophe Casenave şunları söyledi: “40 milimetre lensi ekleyerek ZEISS Supreme Prime ailesine sürpriz bir üye kattık. Bu lensler ilk çıktığından beri dünya çapında müşterilerle sürekli temas kuruyor ve bu aileyi daha da zenginleştirmek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin 35 ve 50 milimetre odak uzunlukları arasındaki açığı kapatmamız yönündeki isteklerine yanıt olarak bu yeni lensi ekledik.

ZEISS Supreme Prime lens ailesinde artık 15 ile 200 milimetre arasında sabit odak uzunluklu ve T1.5’ten T2.2’ye kadar maksimum açıklıklı 14 prime lens var. 14 lensin on biri T1.5 hızlı T-stop özelliğine sahip. Lens ailesi üstün kalite, düşük ağırlık ve çok yönlü görünümleriyle biliniyor. Lensler hemen sipariş edilebiliyor ve Eylül’de tedarik edilmeye başlanacak.

ZEISS Supreme Prime lensler geniş formatlı kamera sensörleriyle çalışacak şekilde tasarlandılar ve Sony Venice, ARRI Alexa (Mini) LF, RED Monstro gibi en son kamera modelleriyle uyumlu. Pürüzsüz alan derinliği ve zarif bokeh (odak dışındaki alanları bulanıklaştırma efekti) sayesinde lenslerin farklı görünümler yaratabilme çok yönlülüğü, farklı çeşitlerde film yapımları için ideal.

Casenave sözlerine devam etti: “ZEISS Supreme Prime lensleri özellikle üst düzey yapımlar için tasarladık. Piyasaya çıkmalarından bu yana lensler çeşitli yüksek bütçeli reklamlarda, müzik kliplerinde, uzun metrajlı filmlerde ve televizyon dizilerinde kullanılıyorlar. Örneğin ödüllü Sinema Kameramanı Robert McLachlan ZEISS Supreme Prime lensleri HBO dizisi Lovecraft Country dizisinde kullandı. ZEISS Supreme Prime lensler ünlü İngiliz dizisi Downton Abbey’in eşsiz görüntüsünü kazanmasına da yardımcı oldu. ZEISS Supreme Prime lenslerin görünümleri, zarif bokeh efektlerinde odak içi ile odak dışı alanlar arasındaki çok pürüzsüz geçişleriyle dikkat çekiyor. Görüntü Yönetmeni David Higgs, His Dark Materials dizisinin ikinci sezonunda bu çök yönlülükten yararlandı. Görüntü Yönetmeni Neville Kidd, popüler Netflix dizisi The Umbrella Academy’nin ikinci sezonunu çekerken ZEISS Supreme Prime lensleri tercih etti.

YouTube ve IMDb’deki “Shot on ZEISS Supreme Prime” oynatma listelerinde bu lenslerle çekilmiş daha fazla film ve dizi bulabilirsiniz. .

ZEISS eXtended Data Metadata teknolojili küçük boyutlu tam kare lensler

ZEISS Supreme Prime lensler piyasadaki benzer lenslerden daha hafif ve küçük boyutlular. Çoğu odak uzunluklular 1.600 gram civarı ağırlıkta. Üst düzey sinema lensleri aynı zamanda çok sağlam ve güvenilirler. 

Yeni lenslerdeki ZEISS eXtended Data üstveri teknolojisi 2017 yılında çıktı ve Cooke’nin /i teknoloji protokolünün sağladığı standart üstveriye ek olarak lens kenarlarında siliklik ve bozulma üzerine kare kare veri sağlıyor. Bu özellikle VFX ve sanal yapımlar için iş akışlarını kolaylaştırıyor. 

ZEISS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.