Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sarmal Stüdyoda Roland VR-50HD MKII Mikser ve VC-1DL Çevirici
Sarmal Stüdyoda Roland VR-50HD MKII Mikser ve VC-1DL Çevirici
20.10.2020 10:15

Belçika’nın Lint kentindeki AES Studios, televizyon, film ve etkinlik yapımcılarına yüksek teknolojiyle donatılmış bir XR (Extended Reality) stüdyo kullanma olanağı sunuyor. XR, sanal gerçeklik (VR), arttırılmış gerçeklik (AR), karışık gerçeklik (MR) ve diğer sarmal (immersive) teknolojiler için genel şemsiye terim. XR stüdyoda fiziksel ve dijital dünyalar birbirlerine mükemmel şekilde bağlanarak, görsel-işitsel yapımlar için yeni, genişletilmiş ve benzersiz olanaklara imkan sunuluyor. 

AED Group bu sarmal kurulumun içerisine Roland VR-50HD MKII mikser ve VC-1DL çevirici bütünleştirdi. Küçük boyutlu ama güçlü VR-50HD MKII çok formatlı AV mikser, tüm internet akış uygulamalarının kontrol ünitesi olarak, farklı kameraların yedek (AUX) kayıtlarını ve ses kontrollerini yönetmek için kullanılıyor. Bu çok işlevli ortam için ideal VR-50HD MKII, görüntü geçişleri, dijital ses miksi, çoklu görüntüleyici dokunmatik ekran denetimi, seçilen PTZ kameralarının USB 3.0 AV akışını ve doğrudan denetimini, çalışılması kolay tek bir ünitede bir araya getiriyor. 

Güvenilirliği ve esnekliği için seçilen VC-D1 çevirici, tüm stüdyoda farklı monitörlere giden sinyalleri yönetmek için kullanılıyor. VC-1DL sadece SDI/HDMI sinyallerin çift yönlü çevrimine değil, ses ve görüntü için bağımsız olarak 9 adede kadar alanın (4.5 kare) kare senkronizasyon ve gecikme ayarlarının yapılmasına da imkan veriyor. 

AED Display Genel Müdürü Thierry Heldenbergh yorum yaptı: “Bu tip kurulumlar için Roland ürünlerinin işlevlerinin çok yönlülüğü ile kurulum kolaylığı gerçek bir katma değer. Tek bir aygıtla, hiç karışıklık olmadan kolayca internet görüntü akış hizmetleri sunabiliyor, kaynaklar arasında geçiş yapabiliyor, sesi ve izlemeyi yönetebiliyoruz. VC-1-DL çeviricilerin sette birçok ekranı kurarken etkili bir İsviçre çakısı oldukları kanıtlandı.

AED Group CEO’su Glenn Roggeman şunları söyledi: “Bu teknolojiyi kullanarak çok çeşitli görsel-işitsel yapım üzerinde odaklanabiliyoruz. Burada film yapımcıları özel sahneler ve efektler çekebiliyor, televizyon yapımcıları sanal izleyiciler içeren etkileşimli spor ve bilim kurgu programları yaratabiliyor ve şirketler iddialı fikirlerini etkili sunumlara veya reklamlara dönüştürebiliyorlar. Set genişletme olanağı bize çekime gerçek zamanda sanal görseller, efektler ve bileşenler ekleme; gerçekte sette olanlara eksiksiz bir deneyimle çepeçevre sarmalanma deneyimi yaşama imkanı veriyor. Tüm dünyada böyle sadece birkaç tane stüdyo var ve Belçika’da bunu sunmaktan onur duyuyoruz. Müşterilerimiz artık The Mandalorian, Nighthawks, Star Wars gibi Hollywood yapımlarında kullanılan teknolojinin aynısına erişebiliyorlar."

XR Studio, Lint’teki Studio 4 kompleksini yüksek teknolojili XR kurulumuyla donatan uzmanlaşmış AED Display, MalfMedia, AV Wizard, byLEX ve Eurogrip adlı Avrupalı şirketlerin arasındaki bir çözüm ortaklığı. Tavan ve yan duvarlardaki üstün kaliteli LED ekranlar, güçlü medya sunucuları sayesinde gerçek zamanda render, kamera takip sistemleri ve internet görüntü akış olanaklarıyla bu kurulum, etkileşimli ticari sunumlar, film ve TV programlarının kaydı için hazır. 

Roland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.