Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Freefly MöVI M15 ve M5 Kamera Sabitleyicileri
Freefly MöVI M15 ve M5 Kamera Sabitleyicileri
20.09.2017 12:11

MöVI M15 Kamera Sabitleyici

Dijital üç eksenli, jiroskop sabitlemeli el kamera sabitleyicisi MöVI M15, daha önce MöVI M10 için geliştirilmiş ileri sabitleme teknolojisiyle en zorlu koşullarda bile son derece sarsıntısız çekim sağlıyor.

MöVI M15 sinema lensli Sony F55 veya Alexa M gibi istenen kamerayla çalışma imkanı sunuyor. Kurulumdaki kollar yükü taşıyabiliyorsa, MöVI M15 de taşıyabilir.

Kameraman önünde kilolarca yük taşırken en son isteyeceği şey daha fazla yük eklemek olacaktır, bu nedenle MöVI M15 yapısal sağlamlığı korumak koşuluyla mümkün olduğu kadar hafif imal edildi.

M15 yüksek veya alçak modda 15lbs yük taşıyabiliyor. Bir kolla el şeritlerini alçaktan yüksek moda getirmek mümkün. Böylece kullanıcı gimbalin nasıl kullanılacağını hassas biçimde ayarlıyor ve çekimin tam istendiği gibi olmasını sağlıyor.

İki kişinin kullanımıyla daha iyi denetim imkanı veren M15 ile bir kullanıcı görüntü kadrajıyla ilgilenirken diğeri kamera hareketlerine odaklanabiliyor. 

Mövi M5 El Kamera Sabitleyici

M5 hafif ve çevik yapısıyla el kamerası hareketlerinde mümkün olanların sınırlarını zorlamak için özel tasarlandı  ve el işçiliğiyle üretildi. 

Hareket özgürlüğü

MöVI M5 3 eksenli sabitleyicinin küçük boyutu ve hafifliği, el kamerası hareketlerinde sınırları zorluyor. M5 etkinliklerden bağımsız filmlere kadar her türlü projenin yapım değerini artırabilecek bir gimbal.

Tek kişi kullanım

Tek kullanıcılar MöVI’nin tutma yerlerini kullanarak sarsılmazlıktan ödün vermeden gimbalin yönünü sezgisel olarak denetleyebiliyorlar. Karşılaştıkları farklı senaryolar için tam doğru düzeni elde etmek için Freefly Configurator ile ayarlarını kişiselleştirebiliyorlar.

İki kişi kullanım

İkinci bir kişiyle uzaktan kumanda ederek daha fazla denetim elde edilebiliyor. Bir kullanıcı kadrajlama üzerinde yoğunlaşırken diğeri manevra yaparak sınırsız ve inanılmaz 3 eksenli kamera hareketleri sağlanabiliyor.

Çok iyi sabitleme

Yüksek performanslı sabitlemenin gelişmiş ince ayarları, sınırsız esneklikle düzenleme imkanı veriyor. Hiper sayesinde sabitlikten ödün vermeden uzun odak mesafeleri kullanılabiliyor. 

Hızlandırılmış çekim

Dinamik, kişiselleştirilmiş hızlı çekimler mümkün. Bir hızlandırılmış çekimin tüm değişkenleri uygulamanın içerisinden ya da doğrudan MöVI Controller’dan belirlenebiliyor. Framemaker gibi başlangıç ve bitiş noktaları kolayca belirlenebiliyor. Karmaşık hareket yolları yaratmak için ilave FrameMaker eklenebiliyor. 

Ters mod

M5 gimbal çok düşük ve çok yüksek açıları kolayca yakalıyor. Modlar arasında geçiş basit ve M5 otomatik olarak modu tespit edip çekim üzerinde yoğunlaşmanıza imkan veriyor. 

Kolay kurulum

Kamera gimbalin üzerinde yapılandırıldıktan sonra MöVI’nin aletsiz ayarı hızlı kurulum ve 3 eksenli dengeleme sağlıyor. Lens değişiklikleri ve aksesuar eklemeler hızla yapılabiliyor.

Sürüklenmesiz ufuk

MöVI sabitleyici için geliştirilen denetim algoritmaları çok hassas bir GPS kullanıyor. Bu GPS gimbal açık havada kullanıldığında bir GPS sinyali varsa hızlanma düzeltimi yapıyor. Bu özelik arabalarda ve helikopterlerde kullanım sırasında yararlı.

Fiziksel yapı

2.15 kg ağırlık, 130mm x 180mm x 120mm boyut, 2.27 kg maksimum yük kapasitesi.

Freefly ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.