Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > AirTies
AirTies
16.10.2017 14:48

AirTies Yenilikçi Teknolojiler Geliştiriyor

“Kablosuz Ağ Teknolojileri” alanında pazar liderliği hedefiyle ABD Silikon Vadisi’nden Türkiye’ye dönüş yapan idari ve teknik bir ekip tarafından 2004 yılında kurulan AirTies, uzman Ar-Ge ekibiyle, aynı ev içerisinde birden fazla TV, notebook, PC ve oyun konsoluna kablosuz, yüksek çözünürlüklü veri ve medya aktarımı konusunda kendi ürünlerinin donanım ve yazılımlarını tasarlamaktadır.

Ürün portföyünde geniş bant internet cihazları, yerel ağ ürünleri, internet üzerinden telefon, aksesuarlar ve internet tabanlı televizyonlar için set üstü kutular (set top box) yer almaktadır. Kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunabilmek için, ürünlerinde ileri teknoloji ve özellikleri barındıran AirTies, tek bir tuş ile kablosuz entegrasyon sağlayan ödüllü teknolojisinin yanı sıra ev içi kablosuz internet erişiminde yüzde 100 kapsama alanı sağlamaktadır. AirTies’ın dünya çapında kullanımda olan 8 milyondan fazla ürünü bulunmaktadır.

Yıllardır IBC fuarına katılan AirTies iki yeni ürün tanıttı:

Air 7415 IP Set Üstü Alıcı

TV işletmecilerinin giderek artan Android televizyon isteklerine karşılık AirTies, bir 4K IP set üstü alıcı (STB) olan Air 7415’in bir Android TV modelini piyasaya sürüyor. Air 7415 STB sayesinde işletmeciler 4K ürün portföylerini genişletip eskiyen HD platformlarını Android TV’nin artan taleplerini karşılayacak biçimde etkin maliyetli bir 4K çözümü ve performansıyla değiştirebiliyorlar. Yeni Android TV STB popüler OTT uygulamalarını işletmecilerin uygulamalarıyla kesintisiz birleştirebiliyor ve kurulumu basitleştirmek için ev ağına kablosuz bağlanabiliyor. Müşterilerine ilk olarak 4K sunmanın yolarını arayan işletmeciler ve eve 4K STB eklemekte olanlar için ideal. Donanımı Broadcom BCM72604 çipset, 7K DMIPS ve 2GB RAM bellekten oluşuyor. YouTube, Google Cast gibi uygulamaları, ses kontrollerini, oyunları destekliyor. UHD, HDR ve SDR-HDR çevrimleri destekliyor. 2x2 802.11ac Wi-Fi ile Bluetooth kablosuz bağlantılara sahip. 

Air 7430 STB ve 4930 Wi-Fi Mesh Erişim Noktası

Dünya çapında işletmecilere Wi-Fi Mesh çözümleri sağlayan Wi-Fi uzmanı AirTies, televizyon servis sağlayıcılarına ve internet servis sağlayıcılarına yönelik iki yeni ürün sunuyor; bir Wi-Fi erişim noktasının iki katını yapan yeni, UHD/4K yetenekli IP set üstü alıcı kutusu Air 7430 ve çok hızlı 2.5Gbps Wi-Fi Mesh erişim noktası Air 4930. AirTies sistemleri evlerde birden fazla erişim noktası (Access Point) kullanarak “mesh network” yaratıyor, böylece bağlı evlerde kararlı, yüksek kaliteli internet performansı sağlıyor. Şirket bu yaklaşımıyla işletmecilerin yeni TV, internet, ev güvenlik, akıllı ev ve IoT (nesnelerin interneti) hizmet türlerini desteklemelerini hedefliyor, çünkü bu evdeki her yerde Wi-Fi sinyalinin bütünlüğünü garantiliyor. 

www.airties.com.tr

Önceki Makale
ARRI
Sonraki Makale
Akratek
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi