Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Cinegy Cinegy Multiviewer Esnek Çoklu Görüntüleyici
Cinegy Cinegy Multiviewer Esnek Çoklu Görüntüleyici
24.11.2017 10:21

Uydulardan, kameralardan, playout aygıtlarından ve diğer yerel veya uzak kaynaklardan gelen akışların tümünün izlenmeleri gerekiyor. Cinegy Multiviewer bu sinyalleri analiz etmeden önce görüntülüyor ve tespit ettiği sinyal sorunlarını uyarılarla bildiriyor. Piyasada satılan IT cihazlarının üzerinde çalışan bir hizmet olan görüntü akışları, standart SDI kartları kullanılarak veya Ethernet yoluyla IP üzerinden alınabiliyor. 

Cinegy Multiviewer yayıncıların ve yapım şirketlerinin uydudan, kameralardan, playout aygıtlarından ve diğer kaynaklardan gelen akışları yerel ve uzaktan izlemelerini sağlıyor. Güçlü bir analiz ve uyarı sistemine sahip Cinegy Multiviewer, sinyal sorunlarını oluştukları anda tespit ediyor. Cinegy Multiviewer, Ethernet yoluyla RTP/UDP görüntü akışlarını ya da AJA, BMD, DVS, Deltacast gibi firmaların standart SDI kartlarıyla sıkıştırmasız görüntüleri alan, piyasada yaygın IT sunucular veya iş istasyonları üzerinde çalışıyor. MPEG-2, H.264, H.265 için Full 4:2:2 renkli 4K’ya kadar çözünürlükte kod çözme, MPEG ses, AAC-HE2, Dolby Digital / AC-3 kod çözmeyi destekliyor. Yakında Dolby E kod çözme özeliği de bir opsiyon olarak çıkacak.

Kişiselleştirme

Cinegy Multiviewer bir WYS/WYG çok katmanlı kurgu sistemi kullanılarak tasarlanabilen, tamamen kişisel tercihlere göre düzenlenebilen bir arayüz ile gereksinimlere göre uyarlanabiliyor. Cinegy Multiviewer iki adet Full 4K UHD monitörü sürüp en yoğun ve talepkar denetim odalarının bile alan ve görüntü çözünürlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Denetim odası cihazların yanında değil veya izleyici denetim odasında değil ise, Cinegy Multiviewer 4K 4:2:2 çözünürlüklere kadar çıkış ekranının tam RTP yeniden iletilmesini destekliyor. Böylece yapılandırılan birden fazla ekran düzeni, bir web arayüzü yoluyla binada veya dünyanın herhangi bir yerinde uzaktan kumanda ile izlenebiliyor.

Maliyet tasarrufu

Cinegy Multiviewer RTP/UDP yoluyla tüm transponder’ları ağın üzerine bağlayıp tek program veya çoğullanmış sinyalleri standart uydu veya kablo alıcılarından alarak, geri dönüş sinyallerinin izlenmeleri için gereken IRD (bütünleşik alıcı ve kod çözücü) sayısını büyük ölçüde azaltıyor. Cinegy Multiviewer düşük gecikmeli SDI sinyal izleme için yerel SDI girişlerini destekliyor.

Çok yönlü izleme

Cinegy Multiviewer gelen görüntüyü yüksek kare hızında oynatırken kanal adını, ses seviye göstergelerini, gerçek zamanlı ön izlemeleri görüntülüyor. Ayrıca alarm göstergeleri ses ve görüntü sinyallerinin varlığını, VANC bileşenlerini (CC, AFD, V-Chip) görüntülerken, VU göstergeleri mevcut tüm ses kanallarını ve Dolby DialNorm ile LKFS ses şiddetini veriyor. Herhangi bir sinyal bileşeni belirlenen aralığın dışına çıkarsa ilgili alarm göstergesi yanıyor, günlük olay kaydı (log) girişleri üretiliyor ve önceden belirlenmiş uyarı e-posta, SNMP, HTTP veya API yoluyla gönderiliyor. Görüntü akışında kapalı yazılar veya DVB altyazıları varsa, Cinegy Multiviewer bunların kodlarını çözüp ilgili görüntünün üzerine yerleştirerek görüntüleyebiliyor.

Ölçeklendirme

Cinegy Multiviewer yerel ve uzak çalışmalar için ideal. Birkaç taneden yüzlerce kanala kadar çok geniş bir aralıkta boyutlandırılabiliyor ve bulut tabanlı veya sunucu hizmetli bir ortamda tam desteklenmeye devam edebiliyor.

Cinegy Multiviewer her giriş kanalının bir dizi ön izleme bileşeni ve göstergesiyle donatıldığı tamamen kişiselleştirilebilen arayüzü sayesinde kolayca yönetilebiliyor. Bir operatörün gerektiği sayıda kanalı izlemesine izin veriyor, her kanalın gerçek zamanlı durumunu ve dünyanın her yerinde ağa bağlı bir istasyondan tamamlanan bir görüntüyü izletebiliyor. 

Cinegy Multiviewer çıkışı bütünleşik bir sezgisel ekran düzeni tasarımcısı ile kaynakların çok düzenli izlenmesiyle tamamen kişiselleştirilebilen tasarımları destekliyor. Bütün bunlar doğrudan standart bir akranda gösterilebiliyor ve hatta yeniden sıkıştırılıp ağa geri akıtılabiliyor. 

Ürün Cinegy Multiviewer Esnek Çoklu Görüntüleyici
Marka Cinegy
Firma Orsatek
Telefon 0216 474 09 27
Web www.orsatek.tv

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Görüntülenenler
Dergi