Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AWS Elemental Live ile Canlı Görüntü Akışı İşleme
AWS Elemental Live ile Canlı Görüntü Akışı İşleme
21.11.2017 09:48

Görüntü işleme bileşeni AWS Elemental Live yeni medya platformlarına canlı görüntü akışı ve doğrusal Pay TV yayınları için gerçek zamanda görüntü ve ses kodlama sağlıyor. Yazılım tabanlı çözüm birden fazla görüntü çıkışının aynı anda işlenmesini gerçekleştirerek, her türlü cihaza canlı görüntü formatlama için gereken yüksek kaliteyi ve yüksek verimli performansı sunuyor. AWS Elemental Live uçtan uca bir gerçek zamanlı görüntü dağıtım iş akışının içerisine kesintisiz bütünleşme, teknoloji gerektirdikçe evrilme, ve kazanç fırsatlarını arttırma için tasarlandı.

Yüksek performans

İçerikler Apple HLS, Adobe Primetime (HDS ve RTMP), Microsoft Smooth Streaming, MPEG-DASH veya taşıma akışları (TS) yoluyla dağıtılabiliyor. Ağ bant genişliğini azaltmak için alternatif olarak AWS Elemental Delta gibi ayrı bir paketleyici ile paketlemek için ara ürün de yaratılabiliyor.

Çok yönlü kurulum

Mevcut iş akışlarının içerisine hızlı ve kolay bütünleşme için Linux tabanlı sistemi sezgisel bir web arayüzü veya REST/XMLAPI’lerle denetlenebiliyor. AWS Elemental Conductor ile birleşik denetim ve yönetim, kurulum ayarlarının süresini kısaltıyor, bakım işlerini kolaylaştırıyor ve birden fazla sayıda kurulumun merkezi olarak güncellenmesine imkan veriyor.

Kesintisiz bulut bütünleşmesi

Değişken taleplere göre esneklik kazanmak için gerektikçe görüntü işleme kapasitesi genişletilebiliyor. AWS Elemental Cloud ile bütünleşme tesiste kullanılan profilleri, yetenekleri ve formatları çoğaltıyor, böylece görüntü çıkışları nerede işlenirse işlensinler birbiriyle tamamen aynı oluyor.

Yüksek performanslı kodlama

Patentli teknoloji büyük ölçekli görüntü işleme gerçekleştirmek için dev bir paralel mimarinin gücünden yararlanıyor. Az yer kaplayarak, az enerji tüketerek ve düşük soğutma gerektirerek yüksek performanslı görüntü kodlama yapılıyor.

  • HEVC/H.265, H.264, VC-1 ve MPEG-2 kodlama
  • Farklı hedeflere farklı çözünürlük ve bit hızlarında karışık çıkış
  • Uyarlamalı bit hızı desteği
  • Gerçek zamanda kontroller
  • Popüler içerik dağıtım ağlarına tek tıklamayla erişim
  • ESAM, Adobe Primetime ve yorum tabanlı HLS yöntemleri
  • Gerçek zamanda arşivleme
  • Çok hızlı yüksek kaliteli VoD dosyaları yaratma
  • AES, SAMPLE-AES for HLS, PlayReady for HLS, Smooth Streaming, Adobe Access for HDS kullanarak içerik koruma.

AWS Elemental ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.