Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ARRI LMB-6 Hafif Matte Box
ARRI LMB-6 Hafif Matte Box
16.01.2018 18:11

Hafif Matte Box LMB-6, başarıyla kullanılan LMB-25’in tüm yeniliklerini, 6.6 inç x 6.6 inç boyuta kadar büyük boy filtreler için de sunuyor. İki matte box birbirlerini mükemmel tamamlayarak, birlikte 4 inç x 4 inç’ten 6.6 inç x 6.6 inç’e kadar filtre boyutlarını kapsıyor.

Geniş açılı başlık

Matte Box LMB-6’nın başlığı sürekli başlığa takılı kalan ve böylece kaybedilmeyen tutucu vidalar aracılığıyla kolayca çıkarılabiliyor. ALEXA kamera üzerinde Matte Box LMB-6, süper geniş ARRI/ZEISS Ultra Prime 8R’ye kadar geniş açılı lenslerle kullanılabiliyor.

İki ve üç filtreli kat kılavuzları

LMB-25 ile olduğu gibi Matte Box LMB-6 ile de iki katlıdan üç katlı filtrelemeye geçmek kolay. Filtre katı kılavuzlarının aralıkları uygun olup, yekpare alüminyumdan üretilmiş ve bağımsız filtre çerçevesi kilitleri var. 

Değiştirilebilir kelepçe adaptörleri

Matte Box LMB-6 bir dizi değiştirilebilen kelepçe adaptörü aracılığıyla çeşitli lens boyutlarına uyarlanabiliyor. 156 mm kelepçe adaptörü mevcut tüm LMB-4 halka adaptörlerini kabul ediyor. Popüler Angenieux Optimo 24-290 ve 28-340 zoom lensleri için bir 162 mm kelepçe adaptörü alınabiliyor. 136 mm, 134 mm, 125 mm, 114 mm, 110 mm 104 mm ve 95 mm boyutlular da var.

Üst ve alt bayrak

Kağıt ya da karbondan yapılan LMB-6 üst bayrağı, fazla ağırlık bindirmeden sarsılmazlık sağlıyor. Matte Box LMB-6’nın üst veya altına takılabilen bayrak, başlığın üzerine katlanarak kamera hareket ederken lensin ön elemanını koruyor.

Matte takımı

Matte Box LMB-6’nın kendi beş adet matte filtresi başlığın üzerine takılarak, kullanılmakta olan lensin odak mesafesine göre istenmeyen parlama ve yansımaları önlemek için kullanılabiliyor. Anamorfik formata göre iyileştirilmiş bir filtre takımı da var.

Sabitleme halkası

Kameranın bir vinç üzerinde havada hareket etmesi gibi güvenliğin öncelikli olduğu çekim koşulları için Matte Box LMB-6, başlığın yanında yer alan 10 mm sabitleme halkası boyunca sabitlenen bir yaylı tespit elemanı (karabiner) kullanılarak kameraya sabitlenebiliyor.

378 inç aksesuar pabucu ve tepsi tutucu

LMB-25 gibi Matte Box LMB-6’ya da ultrasonik ölçme aygıtları gibi 3/8 inç aksesuarları takmak için bir aksesuar yuvası takılabiliyor. Tepsi tutucu, vinçle çalışma gibi potansiyel tehlike taşıyan koşullarda bir filtre çerçevesinin düşmesini önlemek için güvenlik sağlıyor. 

Yansıma önleyen çerçeve

6.6 inç x 6.6 inç dişsiz yansıma önleyici çerçeve, bir veya iki cam filtrenin üst üste takılıp açılandırılarak istenmeyen yansımaları azaltmak için hızlı ve zarif bir çözüm sunuyor.


Ürün Matte Box LMB-6
Marka ARRI
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.