Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Akratek Elektronik Blackmagic URSA Broadcast Kamera Etkinliği Düzenledi
Akratek Elektronik Blackmagic URSA Broadcast Kamera Etkinliği Düzenledi
02.04.2018 10:37

Akratek Elektronik, Blackmagic firmasının yeni çıkarttığı hem iç mekanda stüdyo kamerası olarak hem de dış mekanda omuz kamerası olarak kullanılabilen URSA Broadcast kamerayı 14 Mart’ta Türkiye’de ilk kez sektörle tanıştırdı. Akratek ofisinde düzenlenen etkinlikte sabah ve öğleden sonra olarak iki tanıtım seansı düzenledi. Blackmagic firmasından Uğur Kavalcı ve Blackmagic’in Türkiye distribütörü MediaCast firmasından da yetkililer etkinlikte yer aldılar.  Sektörden bir çok prodüksiyon şirketi sahibi, yayıncı ve kameraman gün içerisinde ürünleri incelemek için Kadıköy’deki Akratek ofisine geldi.

URSA Broadcast, mevcut HD veya Ultra HD B4 lenslerinizle çalışan gelişmiş bir Ultra HD yayın kamerası olup profesyonel filtreler, ND filtreler, ProRes ve DNx dosyalarının çift SD UHS-II CFast kartlarına 12 bit kayıt yapması ve yayınlanabilecek kalitede çarpıcı yayın öncesi çekimler için yeni genişletilmiş video kalitesi elde edersiniz. URSA Broadcast aynı bünyede iki kamera gibidir. Prodüksiyon için kullanılabilir veya uzaktan kumandalı ve renk düzelticili bir canlı stüdyo kamera haline getirmek için bir Blackmagic URSA Studio Vizör eklenebilir.

Hem ENG ile program yapımları için bir dış çekim kamerası olarak, hem de profesyonel bir stüdyo kamerası olarak harika bir kameradır. URSA Broadcast; mevcut B4 lenslerinizle çalışır, HD ve Ultra HD’de çekim yapar, DNxHD 145, DNxHD 220X ve ProRes gibi yaygın dosya formatlarında olan standart SD kartlarına kaydeder. Ayrıca, dahili ND filtreler, yayın standardında düğme ve kontroller ile değiştirilebilir lens yuvası özelliklerine sahiptir. Yeni genişletilmiş video dinamik modu, ekstra dinamik aralığı olan görüntülerin ve ayrıca renk düzeltme gerektirmeyecek güzellikte olan görüntülerin çekilmesini sağlar. Bir DSLR kamera fiyatına, profesyonel bir Ultra HD yayın kamerasına sahip olabilirsiniz.

Blackmagic ürünleri ile ilgili 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.