Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic UX Serisi 4K Kameralar İçin Kullanıcı Görüşleri
Panasonic UX Serisi 4K Kameralar İçin Kullanıcı Görüşleri
22.07.2017 15:38

Bütünleşik lensli AG-UX90 ve AG-UX180 4K kameralar dünya çapında ilgi görüyor. İtalya’daki Panasonic müşterileri Panasonic’in UX serisi 4K kameralarıyla yakın zaman içinde yaşadıkları deneyimleri paylaştılar.

Studio Arte e Video
İtalya’nın Novara kentinde Studio Arte e Video’yu işleten Evaristo Tommasin, canlı etkinlikler, gösteriler ve hükümet projeleri için iki adet AG-UX90 kaydedicili kamera kullanıyor: “Sabit lensler sayesinde çok daha esnek çalışabiliyorum. Çoğu düğünde olduğu gibi birden fazla lens kullanmam gerektiği durumlarda, onun yerine bir fotoğraf makinesi kullanmayı tercih ediyorum.

Bu iki kamerayı önceden kullandığım AG-HPX1717’nin yerine almam mükemmel bir seçim oldu. İki UX90’ı tripod kullanacağım bir dizi yaklaşan etkinlikte kullanmayı planlıyorum.

UX serisi kameralar 4K’ya kadar (24p, 4096x2160) ve UHD (3840x2160) kaydı desteklerken, üst model AG-UX180 çift kodekli kayıt ve zayıf ışıkta kızılötesi kaydı da destekliyor.

New Age Video
Andrea Grando’nun New Age Video adlı şirketi La Spezia’da. 1993 yılından bu yana düğünler, törenler, spor etkinlikleri, yerel yönetim girişimleri, ameliyat, belgesel, tiyatro ve müzik videoları çekiyor. Bu nedenle bütün bu çekim türlerine uygun, çok yönlü bir kamera arıyordu.

UX180’i seçtim çünkü hakkında herkes iyi şeyler söylüyor. Kısa bir süredir kullanıyor olsam da çok olumlu konuşabilirim; dengesi iyi, gereken tüm kontrollere kolayca erişilebiliyor. Kurgu sırasında çekimlere baktığımda parlaklık ve renklerde aslına sadakat çok iyi.

Her iki UX kamerada geniş açılı 24mm Leica Dicomar lensler, 15x (UX90) ve 20x (UX180) optik zoom var. Akıllı bir zoom işlevinin eklenmesi, kapasiteyi 25 katına çıkarırken, yüksek çözünürlüğü koruyor.

Rosario Fichera
Serbest video kameramanı olarak çalışan Rosario Fichera, AG-UX180 ile haber ve belgeseller çekiyor: “Meslektaşlarımın önerileriyle bu kamerayı seçtim. Hem 4K hem de FHD çekimde denedim, gelecekte yapabileceklerim konusunda oldukça hevesliyim.

Mrcmultimedia
AG-UX180 ile çekim yapan Marco Nanni’nin firması Mrcmultimedia, televizyon, belgesel, reklam ve etkinlik filmleri çekiyor.
Çok yönlülüğü, hafifliği, ve özellikle de yeni değişkenler ayarlamanın hızı nedeniyle UX180 kamerayı seçtim. Kamerayı çoğunlukla etkinliklerde ve 50fps UHD modunda söyleşilerde kullanıyorum.

Parlaklık sensörünün kapasitesi, pil ömrü ve genel kalitesi beni şaşırttı. Daha pahalı kameralarla karşılaştırıldığında, bu Panasonic kameradan pek bir farklılıkları olmadığını görüyorum.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.