Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Alman Futbol Liginde Riedel Bolero S İnterkom
Alman Futbol Liginde Riedel Bolero S İnterkom
03.11.2018 13:22

Günümüzün büyük ölçekli spor etkinlikleri ve yayın teknik gereksinimleri, şaşırtıcı bir hızla büyüyor. Bu gereksinimleri karşılamak ve aşmak için Riedel Communications özel tasarımlı teknolojileriyle nitelikli mühendislerini bir araya getirerek Managed Sports Services bölümünü kurdu. Bu hizmetlerden ilk yararlananlar arasında, German Bundesliga hakem haberleşmeleri için güvenilir bir altyapı kurmakta Riedel ile işbirliği yapan DFL Alman Futbol Ligi (Deutsche Fussball Liga) oldu. 

Bolero kablosuz interkom sistemiyle Riedel spor yayınları için ideal ses kaliteli ve güvenilir bir interkom platformu sunuyor. İşin zorluğu saha kenarındaki Bundesliga hakemleri ve yardımcıları ile Köln’deki VAC (Video-Assist-Center) arasında kristal netliğinde haberleşme sağlayacak bir çözüm kurmak idi. Ayrıca kemere takılacak paketlerin hakemler ve canlı maç ortamlarına uygun olması gerekiyordu. 

Bu ortak girişimde DFL uzmanları ile Riedel’in mühendislik ekibi ve ürün yöneticileri, Bolero’nun sahada sınırsız hareket serbestliği sunarken, çoklu kanal, yüksek ses netliği, üstün RF güvenilirliğini koruyan daha küçük bir modelini tasarlama işine giriştiler. En başta ses kumandalı (VOX) iletimin projenin başarılması için elleri meşgul etmeyerek kolaylık sağlayacağına karar verildi. Sonuç olarak elde edilen ses kumandalı Bolero kemer paketi ile hafif kafa takımı kombinasyonu, Bundesliga hakemleri, yardımcıları ve VAR (Video Assistant Referee) hakemlerine Wuppertal’daki yeni ROC (Remote Operations Center) merkeziyle gerçek zamanlı ve kolayca haberleşme imkanı sağladı. 

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.