Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Görüntü Yönetmeni William Wages Lens Seçimlerini Anlattı
Görüntü Yönetmeni William Wages Lens Seçimlerini Anlattı
28.11.2018 18:36

William Wages için film yapımı öncelikle ve en önemlisi hikaye anlatımı. Onun görüntü yönetmeni olarak rolü en iyi performansı en az müdahale ile elde etmek. Fujifilm tarafından çekilen videosunda “ teknolojiden ziyade hikaye ile ilgili” diyor.

Üç ASC Ödülü sahibi, iki Emmy adaylığı bulunan Wages gösterişli manzara ve sıcak fotoğrafları ile Maya Angelou’nun “Down in the Delta”, Roland Joffe’nin  “The Forgiven-Affedilmeyen” ve Steven Spielberg’ in mini TV dizisi “Into the West - Batıya Doğru” gibi önemli çalışmalarında tercih edilmiştir.  

Öncelikli lens seçimi Fujinon 19-90mm Cabrio zoom lensi. Wages ilk denediğinde lensin boyut ve hafifliğinden etkilenmiş, optik kalitesini de “sürpriz” olarak tanımlamış. 
 
“Benim için en önemli şey lensin şeffaf olması yani renkleri açığa vurmaması, yapay hiç bir şey göstermemesi. Olabildiğince temiz olmalı ki daha sonra bunu ışık, filtre ve renklendirme ile değiştirebileyim”.
 
Cabrio lens sayesinde lens değiştirmeden odak mesafesini değiştirmek mümkün olduğu için Wages bu lens çıktığından beri başka bir zoom kullanmıyor. Sağladığı kullanım kolaylığı sayesinde sadece uzun metrajlı film değil reklam ve TV dizilerinde de herşey daha hızlı sonuçlanıyor.  

“Affedilmeyen” filminin çekimlerinde gergin bir sahnede zoom sayesinde oyuncuların tüm performanslarını gerek yakın gerek uzaktan elde edebilmiş.  “Kareden kareye veya açıdan açıya dalgalanma olmaması aktörler için de çok önemli, bu şekilde hikaye oturuyor ve bu yüzden ben de filmler yapıyorum. Hikayeler anlatmak istiyorum ve bu lens bunun için harika bir lens”. 

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.