Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dejero Control Artık Metadata ve İş Akışı Otomasyonu Sunuyor
Dejero Control Artık Metadata ve İş Akışı Otomasyonu Sunuyor
22.12.2018 15:11

Mobil ve uzak noktalarda görüntü taşıma ve internet bağlantısı sağlayan bulut yönetimli çözümler firması Dejero, bulut tabanlı yönetim sistemi Dejero Control içerisine bir dizi yeni özellik ekledi. Dejero Control’ün genişletilen yetenekleri, yayıncıların ve içerik sağlayıcıların iş akışlarını daha da kolaylaştırarak, daha fazla aygıt paylaşımı ve metadata üretimi sağlıyor.

Bütünleşik bulut iş akışından yararlanan yeni bir otomatik ve kişiselleştirilebilen klip metadata özelliği, sahadaki ve denetim odasındaki kullanıcılara Dejero Control arayüzü yoluyla kliplere metadata ekleme ve düzenleme imkanı veriyor. İstasyonun yöneticileri şablonların tanımladığı otomatik üretilen ilgili metadataları eklemek için tüm kliplerde kullanılan özel bir metadata şablonu yaratabiliyorlar. İstasyondaki kullanıcılar artık ilgili içerikleri hızla arayıp bularak önemli miktarda zaman kazanabiliyorlar.

İstasyonda kaydedilen tüm kliplere bir metadata şablonu uygulanıyor ve kullanıcılar coğrafi konum ve kayıt tarihi gibi tümü vericiden toplanan on adet ön ayarlı alandan seçim yapabiliyorlar. Müşteriler istasyon operatörlerinin kayıtlı klipleri daha fazla düzenlemek için kullanabildikleri serbest biçimli alanlar da ekleyebiliyorlar. 

Sistemin yeni aygıt paylaşım yeteneği sayesinde yayıncılar sahadaki bir vericiden gelen bir sinyali, çözüm ortağı bir istasyona veya yayıncıya geçici olarak yönlendirebiliyor. Bu yeteneği kullanan yayıncılar, artık alıcılara erişimi de paylaşabiliyorlar. Bu yenilik istasyonun diğer istasyonlarla veya sahadaki muhabirlerle nasıl bütünleşeceği konusuna esneklik getiriyor. Dejero müşterileri artık Dejero Control’deki aygıt paylaşımı özelliği içerisinde verici ve alıcı kurulumu ile görüntü gönderimi ve alımı yapabiliyorlar. 

Dejero Control’ün sade kullanıcı arayüzü sayesinde istasyon işletmecileri serbest çalışanlara ve diğer işbirliği yapanlara içeriği yönlendirme imkanı sağlayabiliyorken, bulut tabanlı bir altyapı aygıt paylaşımıyla istasyonlar ve serbest çalışanlar arasında güvenli, denetimli karşılıklı çalışma uyumluluğu sağlıyor. 

Metadata ve genişletilmiş aygıt paylaşım yetenekleriyle Dejero Control yayıncılara iş akışlarını dönüştürmekte yardımcı oluyor. Dejero Control’ün önceden var olan gerçek zamanlı analiz, kullanıcı raporları ve bildirimleri, uzaktan kumandalı ayarları, verici durumu takibi ve yeni özellikleri, uzun zaman alan işlemleri kolaylaştırarak yayıncıların en önemli işlerine yoğunlaşmalarını sağlıyor ve iş akışlarını otomatikleştirerek verimliliği yükseltiyor