Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İrlanda TV3 İçin Yaratıcı Avid Grafik Çözümü
İrlanda TV3 İçin Yaratıcı Avid Grafik Çözümü
25.02.2019 18:49

İrlanda’daki TV3 kanalı grafik sistemini yenileyerek yayın sunumlarını zenginleştirmek, ticari ve yaratıcılık taleplerini karşılamak için Avid grafik çözümlerini tercih etti.

İhtiyaçlarını karşılamak için çözümü Avid ürünlerinde buldu. TV3, Avid’in üstün grafik çözümleriyle sadece etkileyici, yüksek kaliteli görseller yaratmakla kalmayıp, bunu uygun maliyetli ve sezgisel bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

TV3’te kullanılan ürünler:

  • Maestro | Designer
  • Maestro | News
  • MediaCentral

İrlanda Cumhuriyeti’nin önde gelen ticari yayıncısı ve Avid’in seçkin müşteri topluluğunun önemli bir üyesi olan TV3, geleneksel günlük stüdyo yapımlarını yeniden canlandırmak için ne yapması gerektiğini biliyordu. Kayıttan yayına kadar TV3 artık tam bütünleşik Avid MediaCentral Platform’un geniş kapsamlı araçlarıyla oluşturulan bir uçtan uca eksiksiz Avid iş akışına sahip. 

 

İrlanda’da televizyon eğlence dünyasının lideri TV3, haber yayınları, panel programları ve spor programlarının içeriklerini zenginleştirmek için tüm Avid gerçek zamanlı grafik sistemlerinin temeli olan 4Designer içeren Avid Studio Suite’den yeni kuşak grafik çözümlerini benimsedi. 

TV3 muhabirleri de her defasında grafik ekibine gereksinim duymamak için harika yüksek çözünürlüklü 3D grafikleri kolayca yaratmak, yönetmek, dağıtmak ve yayınlamak için Avid’in yayın grafik ve görüntü çözümü Avid Maestro’yu kullanıyor.

 

TV3 Post Prodüksiyon Danışmanı Eion Brennan, “İşletme yapımız için en cazip olanı, Avid çözümlerinin ticari ve yaratıcılık avantajları idi” şeklinde yorum yaptı.

TV3 Grafik Bölümü Başkanı Liam O’Neill, Avid 4Designer’ı test ederken grafik ekibine yeniden eğitim vermeden bütünleştirilebilecek bir çözüm olduğunun farkındaydı: “Oturup 4Designer ile ilk çalıştığım anda onu TV3 ekiplerim için ideal bir çözüm olacak kadar sezgisel buldum.

 

TV3 grafik çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmak ve bu yeni varlıkların kullanım ömrünü uzatmak için kullanıcılara ve operatörlere güç katan ısmarlama programlar sağlaması için Avid Global Services ile bir destek anlaşmasına da yatırım yaptı. 

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.