Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Cinegy SRT Protokolüne Hazır
Cinegy SRT Protokolüne Hazır
24.07.2019 12:08

DVB ile World Wide Web benzer yaşlarda olsalar da, birbirlerinden farklı geliştiler. Bugün 2019 yılında yeni SRT (Secure Reliable Transport) protokolüyle sonunda birleşiyorlar.

Her yayın uzmanının bildiği gibi halka açık internet üzerinden televizyon yayını göndermek en iyi ihtimalle karmaşık, en kötü olasılıkla bir kabustur. Standart internet protokolleri görüntü iletimine uygun değil, ve yayıncılar patentli çözümlerin karmaşıklık, gecikme ve maliyet sorunlarıyla yüzleştiklerini değerlendiriyorlar.

Bu arada internette kedi videolarını yayınlayan hayvan severlerin kullandıkları standart, yayıncılık dünyasında kabul edilemeyecek kadar kalitesiz. Bu videoların bugünlerde hedefi büyük olasılıkla küçük ekranlar olduğu için kalite buna göre kısıtlanabiliyor. Sonuçta “yayın” (broadcast) ile “akış” (streaming) farklı şeyler.

Fakat bu videolar standart modern televizyon ekranlarında gösterildiği zaman kaliteden verilen ödün görülebiliyor ve hem yayıncılar hem de amatör tüketiciler için kabul edilemez ölçekte. İnternet bugün her yeri birbirine bağlayabiliyor. O halde televizyonun dünyanın geri kalan kısmının son 25 yıldır keyif aldığı görüntülerden yararlanmasını sağlayacak olan ne?

Yanıt SRT

SRT (Secure Reliable Transport) protokolü yayın amaçlı dağıtılacak görüntülerin halka açık ağlar üzerinde şifrelenmesine imkan veriyor. İnternet görüntü akışı konusunda öncüler Haivision ile Wowza tarafından yaratılan SRT, Cinegy yazılımıyla bir araya gelince kaynak ve hedef arasındaki mesafe ne olursa olsun kristal netliğinde görüntü ve düşük gecikmeli performans sunuyor.

Cinegy SRT’nin potansiyelini çabuk kavradı ve IP yetenekli tüm ürünlerine bütünleştirdi. Cinegy Air, Cinegy Route, Cinegy Multiviewer, Cinegy Capture ve Cinegy Live SRT akışlarının giriş ve çıkışlarını yapabiliyorlar. Cinegy yazılımı birkaç dakika içerisinde bulut tabanlı bir yayın altyapısını meydana getirebiliyor.

Cinegy ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.