Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Türkiye’nin En Popüler Haber Programının Yapıldığı Fox TV’nin Yeni Stüdyoları Sony Crystal Led Display Sistemi ile Donatıldı
Türkiye’nin En Popüler Haber Programının Yapıldığı Fox TV’nin Yeni Stüdyoları Sony Crystal Led Display Sistemi ile Donatıldı
23.09.2019 17:42

Fox TV Türkiye’nin Akşam Haberleri, ünlü sunucusu Fatih Portakal ile ülkenin en popüler haber programı. Fox TV 2019 sezonu için yepyeni bir stüdyoya kavuşuyor ve fon için Sony’nin son teknolojili Crystal LED Display sistemini seçti. Fox TV Akşam Haberleri hafta içi 19:00’da başlıyor ve tüm izleyiciler arasında her zaman izlenme oranıyla birinci sırada. Sunucu Fatih Portakal stüdyonun zemininde çok hareket ediyor ve fon ekranıyla yoğun etkileşim içerisinde çalışıyor. Ekrana çok yakın olmak, çok yüksek kaliteli bir ekran gerektiriyor. 180 derece izleme açılı Sony Crystal Led Display sistemi, sektördeki en yüksek kontrastlı ekran. Fox TV’nin kurulumunda 1.8x4.8K  çözünürlük, çok yüksek kaliteli görüntü için yeterli oldu. Sistem entegrasyonu Sony Professional’ın İstanbul’daki çözüm ortağı inOnTo A.Ş. tarafından gerçekleştirildi.

Fox TV Türkiye Sorumlu Teknik Başkanı Necip Kırçın  şu yorumu yaptı: “Eski arka fon ekranımızı bir yenisiyle değiştirmek istiyorduk ve Sony Crystal LED Display sistemini önerdi. Yüksek görüntü kalitesini ve mükemmel kontrastını beğeniyoruz. Siyahlar Sony CLED ekranda tam olarak siyah görünüyor. Sony’nin yüksek kaliteli ürünlerini yerel destekle sağlamak her zaman sonuç veriyor.

Konu hakkında Sony Professional Satış Müdürü Koray Köymen şunları söyledi: “Fox TV Türkiye ile yaptığımız işlere çok değer veriyoruz. Fox TV’nin bir Cyrstal Led Display sistemi müşterisi olması, bölgedeki en büyük kurulumlardan birisi olarak çok önemli. Genellikle sektördeki seçkin müşterilerin tercih ettikleri CLED şimdi de öncü bir yayıncıya gidiyor.

inOnTo A.Ş. CEO’su Abdullah Şen yorumunu paylaştı: “Fox TV’nin bir Sony Cyrstal Led Display sistemi müşterisi olmasından çok mutluyuz. CLED ekranı mikrometrik ölçümlerle kurabilmek için yüksek uzmanlık gerekiyor. Fox TV’nin mükemmel teknik ekibiyle işbirliği yaparak başardığımız, zorlu bir proje oldu. CLED’in Fox TV’ye uzun yıllar başarıyla hizmet vereceğine eminim.