Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI Stellar Işık Denetim Uygulamasında Yenilikler
ARRI Stellar Işık Denetim Uygulamasında Yenilikler
23.10.2019 20:50

ARRI’nin profesyonel aydınlatma denetimine yönelik akıllı uygulamasının yeni sürümü Stellar 1.5, yeni eklenen özellikleri sayesinde ekipler ve aygıtlar arasında daha fazla işbirliği ve alışverişe imkan veriyor. Artık Live Sync Beta, proje, sahne ve favori paylaşımları, iCloud Backup, diğer gelişmeler mevcut. 2018 yılında çıkan Stellar, eksiksiz bir gelişmiş ARRI aydınlatma denetim ürünleri ekosistemindeki son bağlantı olarak sette iş akışlarını hızlandırıyor, kolaylaştırıyor ve daha sezgisel bir hale getiriyor.

Live Sync Beta

Stellar 1.5 sürümündeki Live Sync Beta, ayrı aygıtlar üzerindeki Stellar arasında gerçek zamanlı işbirliği sağlıyor. Çok sayıda kullanıcının aynı proje üzerinde çalışmasına izin veren Live Sync Beta, artık aynı dosya üzerinde tam anlamıyla birlikte çalışma yeteneği sunuyor. Değişiklikler arka planda olup senkronize edilirken, kullanıcılar aynı ışık kaynağını veya farklı kaynakları ayarlayabiliyorlar. Kurulum ayarları işlemi kolay ve en fazla birkaç dakika sürüyor.

Export/Import

Stellar 1.5 ile projeler ve sahneler dışa aktarılabiliyor veya dışarıdan alınabiliyor. Dışa aktarma bir projeyi veya sahneyi buluta göndererek, aygıtlar arasında kablosuz paylaşarak, e-posta veya mesajla ileterek veya başka yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Dışa aktarma sayesinde kullanıcılar projelerini veya sahnelerini belli bir hedefe yedekleyebiliyorlar da. Ayrıca projeleri veya sahneleri dışa aktarma veya almanın yanı sıra favori renkleri paylaşmak da mümkün. Renkler veya renk paletleri favoriler penceresinin sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı menü tıklanarak Stellar 1.5’te kolayca ve hızla dışa aktarılabiliyor veya dışarıdan alınabiliyor.

iCloud Backup

iOS üzerinde Stellar 1.5 ile tüm projeleri, sahneleri ve favorileri iCloud’a yedeklemek mümkün. Otomatik ve hızla gerçekleşen bu senkronizasyon sayesinde, aynı dosyalar birden fazla aygıt arasında aynı iCloud hesabı kullanılarak paylaştırılabiliyor. iPhone telefonda başlatılan projeler artık otomatik olarak yedekleniyor ve bir iPad üzerinde kullanıma hazır hale geliyor.

Diğer gelişmeler

Her Stellar güncellemesiyle birçok küçük yenilik yaratılarak, daha iyi kullanıcı deneyimi ve yüksek performans sağlanıyor. Stellar 1.5 sürümünde tüm favorileri silme, geliştirilmiş aydınlatma efektli kullanıcı arayüzü, ışık kaynakları için karanlık göstergesi, gelişmiş RDM tanıma, bağlantısı kopan ışık kaynağını görme gibi çeşitli iyileştirmeler yapıldı. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.