Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Filipin Filmi ALEXA LF, ALEXA Mini ve TRINITY ile Çekildi
Filipin Filmi ALEXA LF, ALEXA Mini ve TRINITY ile Çekildi
18.01.2020 16:20

Görüntü Yönetmeni (DP) Tey Clamor, uzun metrajlı “Isa Pa, with Feelings” adlı Filipin filmini ARRI ALEXA LF, ALEXA Mini LF ve TRINITY kullanarak çekti. Bu film ARRI’nin geniş formatlı kamera sistemiyle ilk çalışması oldu.

Mara adlı genç kız hakkında romantik bir film olan “Isa Pa, with Feelings” için Yönetmen Prime Cruz ışık ve suyu görsel bir motif ve tasarımın iki ana unsuru olarak kullanmak istedi. Karakterlerin iç dünyalarını ve yalıtılmış hayatlarından dışarı çıkma çabalarını yansıtmak için akvaryum hissi veren bir dünya yaratıldı.

 

“Isa Pa, with Feelings”, sağır komşu çocuğa âşık olan bir kızı anlatan, romantik bir film.

Tey Clamor, filmle ilgili deneyim ve izlenimlerini aktardı: “Bu işe başladığımdan beri ALEXA LF kamerayı hep denemek istedim. Bir yıl önce bir kısa filmde kullanma şansını yakaladım ve çok memnun kaldım. Ardından “Isa Pa, with Feelings” projesi geldi ve ekiple ben başrol oyuncularının evleri olarak gerçek ev yerine bir set kullanmaya karar verdiğimizde, ALEXA LF’in geniş sensör boyutunun VFX sahnelerimize çok yardımcı olacağını biliyordum. Başlangıçta Prime; film için bir anaformik lens denemek istedi, ama CMB kiralama şirketinde bulunan farklı tam kare lensleri test ettiğimiz zaman gerçekten sıcak ve yumuşak bir görünüm için Cooke s/i lensi seçti.

 

Tey Clamor: “Bu işe başladığımdan beri ALEXA LF kamerayı hep denemek istedim.”

Prime filmin değişken olmasını istedi. Gurur duyduğum sahnelerden biri, final dans sahnesi oldu. Okyanusa vuran ışığı canlandırmak istediğimiz için 8.500 lümen ışık veren bir projektör donattık ve geniş açılı çekimler için denizin döngülü bir görüntüsünü yansıttık, yakın çekimler için ise birkaç keskin demetli ışık kullandık. Başlangıçta projektörlerini donatmamıza izin verecek bir sağlayıcı bulmakta zorlandık, fakat son dakikada bir tane bulduğumuz için şanslıydık. Sahnelerimizin aydınlatma oranlarını düşündüğümüzde ALEXA LF ile Mini LF kameraların dinamik aralıkları mükemmel. Kusursuz ve tam olmasını hayal ettiğim gibi.

 

Tey Clamor: “Sahnelerimizin aydınlatma oranlarını düşündüğümüzde ALEXA LF ile Mini LF kameraların dinamik aralıkları mükemmel.”

Dans çekimlerinde tasarımda gerçekçi kalmak ve suyun hareketlerini yansıtmak istedik. Hızla çok alçalabilecek ve yükselebilecek, pürüzsüz hareket eden bir kamera sabitleyiciye ihtiyacım olduğunu biliyordum. Mini LF Manila’ya gelmeden haftalar önce yardımcıma ARRI TRINITY kullanma planımı kişisel olarak anlatmıştım. ARRI TRINITY’yi test eden ve Mini LF ile birlikte kullanan ilk ekip olduk. Bu benim kamera sabitleyiciyi ilk kullanışım oldu ve sonuçlardan çok memnun kaldım.

 

ALEXA Mini LF kameranın ARRI TRINITY üzerinde kullanıldığı dans sahnesi.

2015 yılındaki ikinci uzun metrajlı filmimden bu yana ALEXA ile çok sık çekim yapıyorum. Benim için renkleri, derinliği ve parlak ışıkları yakalaması bakımından hala en iyi kamera. Sanırım filmlerimin %70’i ARRI kameralarla çekildi. Benim için en güvenilir kameralar. Asla sorun çıkarmıyorlar.

“Isa Pa, with Feelings” bir Black Sheep and APT Entertainment yapımı. Kameralar, ışık kaynakları ve kamera tutma kolları, CMB Film Equipment tarafından tedarik edildi.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.


Fotoğraflar: Black Sheep/APT Entertainment