Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Çin’de Lawo Konsollarıyla RAVENNA AoIP Teknolojisi
Çin’de Lawo Konsollarıyla RAVENNA AoIP Teknolojisi
21.02.2020 19:21

Çin’in Fujian eyaletindeki önde gelen yayıncılardan Fuzhou Radio and Television, Fuzhou Radio kanallarını Lawo miks konsolları ve giriş-çıkış donanımı kurarak AES67 uyumlu RAVENNA AoIP teknolojisine yükseltti.

Fuzhou Radio için birbirinin aynısı iki adet yayın stüdyosu oluşturuldu. Her biri Lawo Power Core destekli bir 12 fader’li ruby miks konsolu ve en gelişmiş ve güçlü AoIP miks sistemi ile donatıldı. Fuzhou Radio stüdyolara Electro-Voice RE27 ve Shure 418 mikrofonlar, Genelec 8030 monitör hoparlörleri, Eventide BD600+ yayın geciktirme sistemleri ve Infomedia AoIPBox terminalleri de kurdu.

Lawo Radio Satış Müdürü Jochen Richter şunları söyledi: “Fuzhou Television daha önce Lawo ile çalıştı ve HD OB van aracındaki bir mc256 ile miks konsollarımızın gücünü ilk elden deneyimledi. Radyo stüdyolarını yenilemeye karar verip AoIP teknolojisini seçtiklerinde, ruby miks konsolumuzun gereksinimlerini ideal bir şekilde karşılayacağını gördüler. Gittikçe daha fazla sayıda yayıncı patentli protokollerin değil standartlara dayalı ses ağlarının avantajlarını fark ediyor ve Lawo’yu seçiyor.”

Lawo’nun ruby konsolu ile Power Core sisteminin kombinasyonu, şık bir miks masası ile çok güçlü DSP miks yazılımının birleşimi sayesinde üst düzey yayıncılar arasında çok popular. Power Core’un çoklu MADI ve AESD67 arabirimleri, standart olarak 384 adet stereo ses kanalına erişim sunarak, taban bant ile AoIP ses arasında ideal köprü oluşturuyor.”

Sekiz adet eklenti yuvası mic, line, AES3, HD MADI ve Dante genişletme kartları ile daha da fazla giriş-çıkış alabiliyor. Bir Lawo ruby miks konsolu ile bir araya getirildiğinde Power Core hassas ses şekillendirme için 80 adede kadar toplama hattı, çoklu AutoMix grupları, geniş kapsamlı sıkıştırma ve genişletme araçları ile 96 tane DSP kanalı sağlayabiliyor. SMPTE 2022-7 Seamless Protection Switching özellikli iki adet, yedekli ağ arabirim kartı (NIC), ağ hatalarının anında, hiç duyulmadan düzeltilmesini garantiliyor.

Lawo’nun eksiksiz fiziksel ve sanal radyo konsolları içerisinde yer alan popular ruby radyo konsolu, sapphire, sapphire compact ve crystal miks yüzeyleri, crystal CLEAR ve RƎLAY sanal stüdyo mikserleri, gelişmiş VisTool GUI oluşturma yazılımının tamamı, daha az maliyetle daha fazla yetenek sağlamak amacıyla tasarlandı.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.