Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atomos Shogun 7 Sinema Monitörü, Kaydedici ve Anahtarlayıcı
Atomos Shogun 7 Sinema Monitörü, Kaydedici ve Anahtarlayıcı
21.01.2022 11:41

Görüntüleriyle kalitenin sınırlarını zorlayan profesyoneller için tasarlanan bu 7 inç ekranlı monitör, her türlü HDMI ve SDI kameranın yakaladığı görüntülerin düzeyini yükseltiyor. 1.000.000:1 kontrast oranı ve en yüksek 3000 nit parlaklığıyla Shogun 7 yaratıcı öykü anlatımına yönelik, “hepsi bir arada” tarzı bir yapım aracı.

Shogun 7 monitör RAW ve 4K HDR’nin yüksek prodüksiyon değerleriyle kullanıcıya prodüksiyon, set ve post prodüksiyonun her unsurunu eksiksiz denetleme imkanı veriyor. SDR ve HDR görüntüler çekilirken her pikseli titizlikle incelenebiliyor. Uygun fiyatlı SSD sürücülere doğrudan 5.7K çözünürlüğe kadar Apple ProRes RAW* veya 4K Apple ProRes kaydedilerek, SD bellek kartlarının yüksek maliyetinden ve sınırlamalarından kaçınılabiliyor. HDp240’a kadar formatlarda**, yüksek kare hızlarıyla RAW bile çekilebiliyor. 
*Panasonic EVA1
**Sony FS Series ve EVA1

Bunlara asenkron, çoklu kamera geçişleri ve bir dizi diğer kodekte kayıt yapabilme de eklenince, yaratıcı vizyonu gerçekleştirmek için daha fazla olanak elde ediliyor.

Kameralar arasında dokunmatik geçiş

Shogun 7, 4 adet SDI girişin avantajıyla çok kameralı çekimlerde portatif, dört görüntülü bir Vanlı anahtarlayıcıya ve kaydediciye dönüşüyor. Aynı anda dört adede kadar 1080p60 görüntü akışı ayrı ISO’lar olarak kaydedilip, ardından sıraya sokulup ekrana dokunarak gerçek zamanda geçiş yapılabiliyor. Sonuçta elde edilen miks çıkışı sette canlı görüntülenebiliyor. 

Çekim yaparken her ayrıntıda ince ayar

Yüksek kaliteli izleme deneyimi, sette doğru kararlar vermek için eksiksiz güven sağlıyor.

Shogun 7’nin dinamik bölgeli arka ışığı sayesinde siyahlar daha koyu, beyazlar daha parlak, ve aydınlatılarak vurgulanan (highlight) kısımların ayrıntıları kristal netliğinde. Log ve RAW’dan gelişmiş HDR dalga şekli araçları mükemmel pozlama, renk ve beyaz denge sağlıyor. HDR pozlamayı maksimuma çıkarmaya imkan verirken, post prodüksiyonda rahat SDR rötuş sağlıyor. 

Kolay izleme araçları görüntünün her ayrıntısının kontrol altında olmasını sağlıyor. Kişisel 3D LUT’lar, yanlış renk profilleri, ayarlanabilen odak tepe değeri, hareket ettirilebilen 1:1 ve 2:1 piksel büyütme, RGB geçidi ve vektörskop, ince ayarlar ve kalibre edilen monitörde mükemmel renkler sağlıyor. 

Dolby Vision

Çekim daha bitmeden, izleyicinin gözlerinin görecekleri izlenebiliyor. Shogun 7 herhangi bir HDR kameradan Dolby Vision canlı HDMI çıkışı yoluyla uyumlu bir Dolby Vision HDR TV’ye veya monitöre içerik aktarmak için kullanılabiliyor. Shogun 7 görüntülerin maksimum parlaklık ve renk ayrıntısıyla, kusursuz sunulmalarını garantiliyor. Bu kusursuz referansla modern televizyonlar için pozlama ve aydınlatma ayarlanabiliyor. Bu sadece ekibe ne çektikleri konusunda güven vermekle kalmayıp, son rötuş ve tamamlama sürecini de hızlandırıyor.

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.