Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K için İndirimli Yeni Fiyatı Duyurdu
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K için İndirimli Yeni Fiyatı Duyurdu
19.05.2020 00:04

Blackmagic Design, popüler ürünü Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K için, indirimli yeni fiyatını açıkladı. Bu indirim sayesinde yeni ATEM Mini switcher’ler ile canlı yapım üzerinde ve dijital filmde çalışan kullanıcılar; bu kamerayı daha uygun fiyatla alabilecekler. Evlerde kurulan yayın stüdyolarından çok kameralı canlı internet yayını için olan şu anki talebe karşı, yakın zamanda piyasaya sunulan stüdyo kamera yazılım güncellemesiyle birleştirildiğinde, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K ideal bir stüdyo kamera haline geliyor.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, Türkiye’de US$2.629 + KDV fiyat ile satışa hazır.

Blackmagic Pocket Cinema Camera, ATEM Mini ile kullanıldığında canlı prodüksiyonlar için artık bir yayın stüdyo kamerası gibi çalışıyor. Video ve kontrol fonksiyonları HDMI bağlantısı üzerindendir ve kameraları bağladığınız an bu fonksiyonlara erişebilirsiniz. Hangi kameranın yayında olduğunu kullanıcıların görebilmesi için, kayıt lambası bir tally lambasına dönüşür. Kameralarınızı ayarlamanız ve eşleştirmeniz için, ATEM Software Control kamera sayfasında, kamera kontrol ünitesi (CCU) tarzında bir arayüz vardır. CCU kontrolü; iris ayarlamaları için dikey olarak ve siyah seviyesini ayarlamak için de sağa sola hareket ettirin. Bir yayın kamera kontrol ünitesiyle aynıdır. 

Daha büyük bir 6144 x 3456 Super 35 sensör ve EF lens yuvası içeren Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K modeli; odaklanmamış yaratıcı arkaplanlar ve muhteşem bokeh efektleri oluşturmanızı sağlayan daha sığ alan derinlikli sinematik görüntüler oluşturmak için, daha büyük olan EF fotoğraf lenslerini kullanmanıza imkan tanır.

Blackmagic Pocket Cinema Camera’larda olağanüstü 13 durak dinamik aralık vardır. Böyle olmaları nedeniyle, basit kameralara kıyasla, bir görüntünün en açık ve en koyu bölümlerindeki daha fazla ayrıntıyı muhafaza ederler. Bu özelliği; iç mekanda geçen bir sahne için pozlamayı ayarladığınız halde, bir pencereden giren parlak gün ışığının detaylarını da muhafaza etmenizi sağlar.

Blackmagic Pocket Cinema Camera; dahili CFast ve SD UHS-II kart kaydedicilerin yanı sıra, harici bir ortam diskine kayıt için bir USB-C genişletme portu içerir. Kullanıcılar, HD kayıt için normal SD kartları veya yerel 4K ya da Blackmagic RAW kullanırken 6K için, daha yüksek performanslı UHS-II ve CFast kartları kullanabilirler. 256GB’lık tek bir SD UHS-II karta, bir saatin üzerinde tam çözünürlüklü 6K görüntüler yakalayabildiğinizi düşünün. ProRes ve Blackmagic RAW dosyaları tüm video yazılımlarıyla çalışır.

Blackmagic Pocket Cinema Camera; çekimleri kadrajlamanızı ve doğru olarak odaklamanızı kolaylaştıran parlak 5 inçlik büyük bir dokunmatik ekran içerir. Dokunmatik ekran; çekim yaparken kritik bilgileri, kamerayı kurmanız için menüleri ve sezgisel dokunmatik netlik kontrollerini görüntüler. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera modellerinin her ikisi de yaka mikrofonu ve boom mikrofonu gibi, profesyonel mikrofonları bağlamanız için 48 volt fantom enerjili bir mini XLR giriş içerir. Dört adet dahili mikrofonu son derece düşük gürültü tabanlı olmakla birlikte, darbelere ve rüzgara dayanıklı olduğu için, kullanıcıların her türlü mekanda mükemmel ses yakalamasını sağlar. Oynatım için dahili bir hoparlör ve 3.5mm’lik bir kulaklık jak girişinin yanı sıra, video kamera tarzı mikrofonlar için 3.5mm’lik bir ses girişi de var.

Bu kamerayı daha düşük bir maliyette üretmek için özenle çalıştık ve daha da fazla kişinin bu indirimden yararlanarak, çok daha gelişmiş ve çok daha yüksek kaliteli bir dijital film iş akışına geçeceğini düşünüyoruz,” diyen Blackmagic Design CEO’su Grant Petty, sözlerine şöyle devam etti: “COVID-19 ile, bu daha da fazla önem arz ediyor. Birçok yayıncı, sunucuları için evlerinde stüdyolar kurdu ve bunlar için ATEM Mini switcher’leri ve Blackmagic Pocket Cinema Camera’ları kullandı. ATEM Mini switcher’lerden Pocket Cinema Camera’ların kontrolü için geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan yazılım güncellemeleriyle birlikte bu yeni indirimli fiyatın, bu iş akışlarına çok yararlı olacağına inanıyoruz.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.