Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atomos Shinobi SDI HDR Saha Monitörü
Atomos Shinobi SDI HDR Saha Monitörü
19.05.2020 11:00

Atomos Shinobi SDI hem HDMI hem SDI kamera bağlantısının esnekliğine gereksinim duyan video profesyonelleri ve yapımlarının düzeyini yükseltmek isteyen vlogger’lara göre, hafif bir HDR monitörü. HDR izleme için 4K HDMI bağlantısı yapılabiliyor veya HD-SDI döngü çıkışı için SDI kullanılabiliyor. Shinobi SDI monitörler arasında görüntüde bozulma olamadan 100 metreye kadar uzunlukta kablo bağlantıları yapılabilmesi, yönetmenlere, ekiplere ve müşterilere kameramanın gördüklerini harika ayrıntılarla görme imkanı veriyor. 

Shinobi SDI’nın yüksek parlaklıkta 1000 nit 5 inç monitörü sayesinde ekip üyeleri SDR veya HDR formatta, her türlü ışık koşulunda görüntüleri tam amaçlandığı gibi ön izlemeden geçirebiliyor ve görebiliyorlar. Shinobi SDI aşırı maliyet getirmeden görüntü yapım donanımını zenginleştiren bir izleme aracı. 

Kolay HDR izleme

Shinobi SDI Atomos’un kayıt yeteneğinin gerekli olmadığı durumlarda profesyonellere yönelik ilk bağımsız çalışan küçük boyutlu SDI yetenekli HDR monitörü. Üst düzey sinema ve yapım kameralarıyla birlikte kullanım için üretildi ve tek bir pille bütün gün çalışabiliyor. Atomos’un tüm ekran işleme teknolojisine ve kusursuz gerçek zamanlı görüntü kontrolü için tasarlanan çok araçlı yeni Analysis gibi kullanımı kolay yaratıcı izleme araçlarına sahip. Gelişmiş histogramlar, dalga şekilleri ve videoskoplar kullanılarak çekimler düzenlenebiliyor ve bu arada kameranın gördüklerinin aynısı görülebiliyor. 

Her koşula uygun

Shinobi SDI kameralara, yayın monitörlerine, anahtarlara ve kaydedicilere bağlantı için 4KDCIp30 ve HDp60 SDI’ya kadar çözünürlüklerde giriş ve çıkışı destekliyor. HDMI, DSLR’ler, aynasız kameralar, video kameraları, telefonlar ve tabletler için mükemmel. SDI, Shinobi SDI’ya mevcut her türlü SD veya HD altyapısına bağlanabilme avantajı sağlıyor.

Çok becerikli bir 5” SDI monitör 

5 inç 10 bit HDR veya SDR ekranlı Shinobi SDI, köşeden köşeye yansıtmasız ekran üzerinde günışığında net izleme sağlıyor. Şık ve hafif tasarımı maksimum verimlilik için hazırlandı ve 226 gram ağırlığıyla piyasadaki en hafif 4K SDI ve HDMI monitörlerden birisi olarak her türlü SDI ve HDMI kamera kurulumuna göze batmadan takılabiliyor. 

AtomOS 10 platformu

Shinobi SDI, geniş skoplar ve tek dokunuşlu işlemlerle dolu AtomOS 10 platformundan yararlanıyor. Shinobi SDI Focus Peaking, 4:1 / 2:1 / 1:1 Zoom, Zebra, False Color, Frame Guide, SMPTE Safe Area, Waveform, Histogram, RGB geçidi, Vectorscope, Anamorphic De-squeeze, yeni ‘Analysis’ modu gibi odak, kadraj ve pozlama araçları içeriyor. 

Sahada gerçek zamanlı HDR 

Shinobi SDI ekranında Log/PQ veya HLG sinyallerinden gerçek zamanda harika bir 10+ adımlı dinamik aralık görüntülemek için AtomHDR sinyal işleme sistemi var; geniş renk gamlı eşleştirme, her zaman mükemmel resim rengi görüntülenmesini garantiliyor. 

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.