Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > #mysachtlersetup: ARRI ALEXA Mini
#mysachtlersetup: ARRI ALEXA Mini
21.05.2020 14:39

Küçük boyutlu, hafif ve tek başına çalışabilen ARRI ALEXA Mini, ARRI kamera ailesinin küçük, becerikli ve çok yönlü üyesi. Simetrik tasarımı her yöne doğru çekime imkan verirken, çok sayıda aksesuar noktası oldukça yaratıcı montaj çözümlerine imkan veriyor.

ALEXA Mini bir dizi değiştirilebilen lens yuvalarıyla birlikte teslim edildiği için B4 video, EF Mount fotoğraf lensleriyle, hatta ALEXA Mini için LPL Mount ile birlikte ARRI Signature Prime lenslerle kullanılabiliyor. 

Önerilen kamera kiti

Kameranın nasıl donatılacağı konusunda bir sınır yok, bu tamamen eldeki bütçeye ve çekime bağlı. Şimdi ağırlığın önemli olduğu bir sinema çekimi için ARRI’nin önerdiği bir donatıma bakalım.

Kamera desteği: Sachtler System Cine 7+7 FT MS

Cine 7+7 HD büyük boy Sachtler kafaların bilinen sinema özelikleriyle daha küçük 100mm hidrolik kamera kafasının avantajlarını bir araya getirerek, hafif film kurulumları için ideal bir çözüm oluşturuyor. 

Tripod

Ödüllü flowtech tripod teknolojisi hızlı açma frenleriyle çok hızlı kurulum ve ayar sağlıyor. Ergonomik karbon fiber bacak tasarımı bükülmeye karşı üstün dayanıklılık sunuyor ve nakliyesini kolaylaştırıyor. 

Mobil enerji: Anton/Bauer Dionic XT 150 V-Mount Pil

Anton/Bauer’in XT serisi pilleri kendi sınıflarındaki en uzun dayanan ve en güvenilir lityum iyon pilleri sunmak üzere tasarlandı. 12A sabit akım sağlayan XT serisi, en güçlü 14.4V kameraları ve LED ışık kaynaklarını çalıştırıyor. 

Şarj aygıtı

“Yeşil” LP şarj aygıtı serisi Dionic XT pilleri destekliyor ve farklı kimyasal yapıdaki pilleri, aynı anda doldurabilen bir algoritmayla çalışıyor. Bir defada dört pili şarj edebiliyor. 

Işık kaynağı: Litepanels Gemini 2x1 Soft Panel

Litepanels Gemini 2x1 LED yumuşak ışık paneli güzel ve geniş kapsamlı bir yumuşak, kusursuz renklerde, tam spektrum Daylight ve Tungsten aydınlatma sağlıyor. 

Işık birleştirme kiti

Litepanels Gemini Dual Frame/Yoke kullanılarak iki Gemini’nin birbirine bağlanmasıyla daha büyük bir ışık kaynağı kolayca elde edilebiliyor. 

Monitor: SmallHD 502 

SmallHD 502, renk yetenekleri OLED teknolojisine rakip olabilen en hafif 5 inç 1080p Full HD saha monitörü ve %100 Rec 709 renk roprödüksiyonu yapabiliyor. 

Kablosuz iletim: Teradek Bolt 500 LT

Bolt LT Teradek’in üstün kablosuz performansını uygun fiyatlı, sıfır gecikmeli kablosuz görüntü sistemleri içerisine taşıyor. 

ARRI ALEXA Mini kurulumunda kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.