Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Edgeware TV Delivery Yazılımı ile OTT, IPTV ve OTT TV
Edgeware TV Delivery Yazılımı ile OTT, IPTV ve OTT TV
25.06.2020 10:18

Edgeware’in TV Delivery yazılımı, kendi televizyon dağıtım ağlarını denetlemek isteyen yayıncılar, telekom şirketleri, kablo sağlayıcılar ve TV içerik sahipleri için tasarlandı. TV yayınını izleyiciye yakınlaştıran çözüm, mümkün olan en iyi izleme deneyimi için içerik ara belleği ve akışını uç noktada sağlıyor. Optimize edilen bellek mimarisine ve akıllı yönlendirme ilkelerine sahip TV Delivery, ölçeklendirilebilen bir hibrid çözüm sunuyor.

Edgeware TV Delivery yazılımı, ölçeklendirilebilen TV CDN çözümü sağlayan, dağıtık bir TV yayın sistemi kurmak için kullanılıyor. 

Akışın ve ara belleğin dağıtılması, sahadan merkeze görüntü aktarım trafiğini ve üçüncü firma CDN maliyetlerini azaltıyor. Popüler içeriklerin izleyici ucuna yakın depolanması tamponlamayı ve gecikmeleri de azaltıyor. 

TV Delivery oturumların kimlik denetimi dahil oturum yönetimi, oturum ve trafik denetimi, analitik günlük olay kayıtlarının (log) yaratılması işlevlerini yürütüyor. Dahası, TV Delivery yazılımı tarafından arka uç yönetimi, ara belleğe alma, içerik yönetimi ve akışı da sağlanıyor.

Avantajlar ve özellikler

  • Popüler içerikleri izleyiciye yakın tutan dağıtık TV yayını için iyileştirilen dinamik uç ara bellek
  • VoD, canlı ve zaman kaydırmalı hizmetleri destekleyen hem OTT TV hem de IPTV için görüntü akış platformu
  • Tüm ABR formatları desteği; HLS, DASH, MSS
  • Hiyerarşik ara bellek mimarisinde içerik yayma sayesinde minimum bellek kapasitesi gereksinimi
  • Optimize TV yayını için TV Director’dan zorlayıcı yönlendirme ilkeleri
  • TS2HLS ve HLS2TS desteği sayesinde HLS veya TS formatında tek bir kopyanın hem IPTV hem de OTT müşterilerine gösterimiyle %50 bellek alanı tasarrufu
  • Hem merkezi hem de uç kurulumlar için ideal.

Nasıl çalışır?

1. İstemci aygıtlardan istekler, özellikle o içeriğin akışı için optimize edilmiş TV Delivery sunucularına yönlendirilir.

2. TV Delivery yazılımındaki TV Director tarafından zorunlu tutulan yönlendirme kuralları, sunucunun yük düzeyine ve içeriğin kullanılabilirliğine bağlıdır.

TV Delivery yazılımındaki yönlendirme kurallarına örnek olarak istemcinin yeri, sunucunun yük düzeyi, tarih ve saat verilebilir.

3. TV içeriğinin akışı istenen formatta ve bit hızında istemci aygıta gerçekleştirilir.

Kurulum

  • TV Delivery yazılımı çeşitli kurulum senaryoları ve müşteri tercihleri için farklı kurulum seçenekleri sunuyor. Kurulumlar standart bilişim platformları (COTS), Edgeware 4020/4080 TV sunucuları veya bulut ortamında gerçekleştirilebiliyor. 
  • TV Delivery yazılımı yoğun trafik talepleri durumunda görüntü akış kapasitesini yükseltmek için piyasada yaygın satılan bilgisayar donanımları (COTS HW) üzerinde kolayca kurulup yapılandırılabiliyor.

Edgeware ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.