Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > NewTek TriCaster 2 Elite Canlı Görüntü Yapım Sistemi
NewTek TriCaster 2 Elite Canlı Görüntü Yapım Sistemi
24.07.2020 11:30

Vizrt Group’a bağlı NewTek’in son derece güçlü canlı görüntü yapım sistemi TriCaster 2 Elite, görüntü yapımcılarına, görsel öykü anlatıcılarına ve sistem bütünleştiricilere yayın kalitesinden daha iyi işlevler ve geniş esneklik sunuyor. Üstün görüntü yapım yeteneklerinin yanı sıra, TriCaster 2 Elite stüdyoların, yayıncıların, büyük ölçekli kampüslerin ve kurumsal tesislerin bugün kullanımdaki neredeyse her görüntülü arama uygulamasından yararlanabilmelerini sağlıyor ve çok miktarda yaratıcı seçenek sunuyor. Esnekliği ve ölçeklendirilebilirliği daha da güçlendirmek için, platform hem geleceğe dönük IP üzerinden görüntüyü hem de geleneksel SDI’yı destekliyor.

Yeni standartlar

TriCaster 2 Elite yeni işlevlerle bugünün çok kaynaklı dünyasında yapım için yeni bir standart getiriyor. Skype, MS Team, Zoom Meeting, GoTo Meeting gibi neredeyse her web konferans aracını ve NDI, SRT, RTMP, RTP, HTTP, SRC ve akıllı telefonlar dahil tüm IP görüntü kaynaklarını destekliyor. Bunların yanında neredeyse sınırsız geleneksel SDI kaynağa erişilebildiği ve aynı anda kullanılabildiği için, program yapımcıları stüdyo içindeki konuklara ve uzaktan görüntülü arayanlara ödün vermeden ve endişelenmeden bağlanabiliyorlar. 

Ödünsüz esneklik

TriCaster 2 Elite’in yüksek hızlı 60x45 görüntü bağlantı noktasındaki 32 adet harici giriş, görüntü formatını ve 4Kp60’a kadar çözünürlükleri otomatik olarak belirliyor. Yaratıcılıkta kısıtlamaların norm olduğu klasik yönlendirme anahtarlayıcılarından farklı olarak, her girişte daha canlı görüntü için sinyal işleme yükselteçleri, bağımsız bindirme ve kırpma, otomasyon için tetikleyiciler var. HD’de 8, 4Kp60’ta 2 adet yapılandırılabilen miks çıkışı, medya yürütücülerde doğrudan NDI çıkışları, çoklu internet akış kodlayıcıları, 8 SDI girişin tümünün kesintisiz NDI çevrimi, ve çok hızlı tekrar oynatım için 8 adet bağımsız seçilebilen kaydedici var. Platformun esnekliği içerik yaratıcılarına aynı anda birden fazla miks yapma, farklı yerlere bir defada birden çok 4K akış dağıtma, görüntü duvarlarına sinyal aktarma, ayrı logo ve dil paketlerini yürütme, program temel kurgularını kaydetme ve daha fazlasını yapma imkanı veriyor. 

Bütünleştirme konusunda TriCaster kontrol API ve otomasyon araçları denetim odası sistemleri, görüntü duvarları, çoklu görüntüleyiciler, medya platformları gibi mevcut donanımlarla karşılıklı çalışma uyumluluğu yüksek, yaratıcı görüntü yapım ve IP iş akışı çözümleri sağlıyor. Bu yetenekleri sade ve tamamen bütünleşik platformda bir araya getiren TriCaster 2 Elite, anlatacak bir öyküsü olan herkese yayın kalitesinden daha iyisini sunuyor. 

Yayın kalitesinden daha iyi

Eksiksiz bir görüntü işleme sistemi olan TriCaster 2 Elite, Adobe Creative Cloud araçlarıyla güçlü bütünleşme sayesinde zenginleştirilen sınırsız yaratıcılığı garantilemek için her biri 4 katmanlı 8 miks/efekt (M/E) sunuyor. Riski ve emek miktarını azaltan görsel öykü anlatım araçları arasında, Microsoft Word belge dosyalarıyla basitleştirilmiş teleprompter tabanlı senaryo oluşturma da var. Sanal ve arttırılmış gerçeklik sahneleri Adobe Photoshop dosyalarından gerçek zamanda sunulabiliyorken, standart olmayan kare hızları ve 9:16 gibi en/boy görünüm oranları, çok miktarda modern medya ekranında içerik gösterimine imkan veriyor. Diğer özellikleri arasında her girişte kare senkronizasyonu, tampon belleklerde animasyonlu GIF desteği, sosyal medyada yayın, ses miksi ve yönlendirme, DANTE ve AES-67 desteği var.

NewTek ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.