Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avustralya’daki Sanat Akademisi Riedel Bolero ile Kablosuz İletişime Geçti
Avustralya’daki Sanat Akademisi Riedel Bolero ile Kablosuz İletişime Geçti
20.09.2020 12:49

Western Australian Academy of Performing Arts (WAAPA) yapım haberleşme altyapısını Riedel’in Bolero kablosuz interkom sistemiyle yeniledi. Eskiyen bir kablolu sistemin yerini alan Bolero, hem yerleşkesinde hem de başka mekânlarda Batı Avustralya Performans Sanatları Akademisine (WAAPA) Kristal netliğinde, verimli ve yönetilmesi kolay haberleşme sağlıyor. 

Perth kenti yakınlarındaki Edith Cowan Üniversitesinin Mount Lawley Yerleşkesinde yer alan WAAPA, hem ülkede hem de uluslararası çapta Avustralya’nın en geniş kapsamlı performans sanatları eğitimini vermesiyle biliniyor. WAAPA’nın son teknolojiyle donatılmış performans ve öğretim tesislerinde çalışan dünya kalitesinde personeli, titiz ve uzmanlaşmış eğitim sunuyor. 

WAAPA Yapım Müdürü Cameron Malacari şunları söyledi: “Akademik yılımız süresince müzikaller, tiyatro oyunları, danslar, caz ve klasik müzik konserlerinden oluşan 25 civarı önemli yapımı sahneliyoruz. Bu kadar yoğun bir yapım programıyla, her gösteri için güvenilir bir iletişim altyapısı olması büyük önem taşıyor. Önceki sistemlerimiz çok sayıda yapımı desteklemek için kullanım ömürlerini tamamladıklarında, iki seçeneğimiz vardı; yapım kapasitemizi azaltmak (ki bunu düşünmeyiz bile), veya son teknolojiye yatırım yapmak. Üstün bir seçenek olan Bolero, bize geniş esneklik ve güvenilir derecede net, portatif haberleşme sağlıyor.

Aydınlatma, ses, sahne yönetimi ve teknisyenler gibi teknik ekip arasında haberleşme için kullanılan önceki kablolu sistemle WAAPA yılda yaklaşık 50 saat kesinti süresi yaşıyordu. Bakım sırasındaki gecikmelerle birlikte bu kesinti süresi, okulun modern yapımları sahneleme yeteneğinin önünde engel oluşturuyor, dahası personel iletişimde kesintiler yaşadığı için öğrencilerin eğitim saatleri etkileniyordu. Önceki haberleşme kurulumu maliyetliydi de; iki ayrı kiralık sistem önemli bir yıllık donanım maliyeti ile ilgili destek için ek ücretler getiriyordu.

Öte yandan yeni Bolero kablosuz sistemi hem yerleşkede hem de yerleşke dışı yapımlarda aynı düzeyde iyi çalışan, modern ve güvenilir bir haberleşme altyapısı sağlıyor. Modüler, bütünleşik tasarım, hızlı kurulum ayarı sürelerine ve maliyet verimliliklerine imkan veriyor, ve kablosuz çalışma kablo karmaşasının risklerini ortadan kaldırıyor. Bolero kurulumu tüm tesis çapında bir omurga etrafında tasarlandığı için, gerektiğinde iki gösteri mekanı arasında ek donanım olmadan ve çok az yapılandırma ayarı değişikliğiyle canlı haberleşme sağlayacak şekilde konumlandırıldı. 

WAAPA Salon Hizmetleri Koordinatörü Tim Landauer açıkladı: “Bolero sayesinde birçok yıllık kiralama maliyetini ortadan kaldırdık, ve kendi saat dilimimizde Riedel’den yeterli desteği alabiliyoruz. Ek donanıma gereksinim duyarsak, toplam sahip olma maliyetimizi düşük tutmaya yardımcı olmak için bunu kiralama ile sağlayabiliyor. Riedel’in Avustralya’daki önemli performans sanatları merkezlerinde, tiyatrolarda ve üniversitelerdeki deneyimi, sistem tasarımını iyileştirmemizde bize paha biçilemez düzeyde yardım etti.

Landauer ekledi: “Riedel ve Bolero’yu seçmemiz eğitim misyonumuzu da güçlendirdi. Riedel sistemleri yayın ve tiyatro yapım-etkinlik işyerlerinde endüstri standardı haline geldiği için, öğrencilerimiz gerçek dünyada kullanacakları teknoloji üzerine eğitim alıyorlar. Eğitmenlerimiz arızalı sistemleri onarmaya saatlerini harcamak yerine, asıl işleri olan yapım ve gösteri pratiklerini öğretmek üzerinde yoğunlaşabiliyorlar. Böylece Bolero nihai hedefimiz olan sahnede kusursuz öykü anlatımı ve gösteri sunmamızı destekliyor.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.