Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Partyline Gerçek Zamanlı Etkileşim Katmanı
TVU Partyline Gerçek Zamanlı Etkileşim Katmanı
18.09.2020 14:43

TVU Partyline diğer yapım araçlarının üzerine yerleşip katılımcılar arasında uzaktan etkileşim ve katılıma imkân veren bir gerçek zamanlı etkileşim katmanı (Real Time Interactive Layer). Katılımcıların bağlanmak için sadece açık internete erişmeleri gerekiyor. Ev sahibi tarafından sağlanan toplantı ID numarası veya bağlantı kullanılarak herhangi bir web tarayıcıdan; TVU Anywhere mobil uygulamasını kullanarak akıllı telefondan bir konferans salonuna katılabiliyorlar. 

Canlı yapım için uzaktan güvenilir işbirliği ve konferans

Dünyanın her yerinden yapım ekipleri, sunucu ve konuklar, fiziksel olarak yan yana oturuyorlarmış gibi bir canlı yapımda etkileşebiliyor, tartışabiliyor, katılabiliyor ve denetleyebiliyorlar. 

IS+ iletimi

TVU Partyline kaç katılımcı olursa olsun oturum boyunca sinyalin hatasız devam etmesi ve yüksek kaliteli HD görüntüleri garantilemek için TVU’nun patentli IS+ iletim protokolünü kullanıyor. IS+ geleneksel medya ve yeni medya iş akışlarının gereksinimlerini karşılamak için 4K ve 5G sinyaller dahil her türlü görüntü sinyalini destekliyor. Patentli Inverse StatMux (istatistiksel çoğullama) iletim algoritması, iletim sırasında mümkün olan en az gecikmeyle en yüksek kalitede görüntüyü garantilemek için her türlü potansiyel dağıtım sorununu ortadan kaldırıyor. 

Ekran paylaşımı

TVU Partyline üzerindeyken ev sahibi sunucu tüm masaüstünü, belli bir uygulamayı, aygıt görüntüsünü ve hatta TVU Anywhere ekranını paylaşabiliyor. Kolay izleme için masaüstü paylaşımı ayrı bir katılımcı olarak ekleniyor. Sunucu, katılımcıların masaüstlerini paylaşmalarına da izin verebiliyor. 

Çok sayıda katılımcı

Tek bir oturumda yüzlerce arayan yönetilebiliyor; büyük veya küçük yapım ekiplerini yönetecek şekilde ölçeklendirilebiliyor. 

Denetim ve yönetim

Ek IFB kanalı olmadan yapımcı ile sunucu arasındaki özel haberleşme kolayca açık ve kapalı hale getirilebiliyor. Yapımcı gruplar da yaratabildiği için, belli katılımcılar yapımla ilgili tartışmaya sadece sınırlı erişime sahip oluyorlar. 

Otomatik mix minus

TVU Partyline HD görüntü ve iki kanallı stereo ses sağlıyor, ve mix minus ses mühendisi ekoları ve geri beslemeleri ortadan kaldırıyor, böylece kulaklığa gerek kalmıyor. Klasik video konferans platformlarında rastlanan tuhaf duraklamalar yaşanmıyor, çünkü tüm katılımcılar aynı sabit milisaniyelik gecikmeyle senkronize ediliyorlar. 

İş akışı desteği

TVU Partyline cep telefonlarının ötesinde SDI, NDI, SRT dahil harici ses ve görüntü kaynaklarıyla da uyumlu. TVU Partyline, TVUPack, TVU MLink, TVU Nano ve TVU Grid yoluyla bağlanan kaynaklardan içerik alabiliyor. 

Bulut tabanlı

TVU Partyline oturumları bulut ortamında yaratılıyor ve yönetiliyor. Bunun sonucu olarak, toplantıyı başlatan yapımcı çıkış yapar veya internet bağlantısını kaybederse, canlı oturum devam ediyor. Aslında hiçbir katılımcının kaybı canlı etkileşimi durdurmuyor, TVU Partyline kesintisiz devam ediyor. 

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.