Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Denetimsiz Ağlardan Görüntü Toplamak İçin AVIWEST UHD ve Multi-HD Kodlayıcı
Denetimsiz Ağlardan Görüntü Toplamak İçin AVIWEST UHD ve Multi-HD Kodlayıcı
20.10.2020 15:57

UHD ve çoklu HD kodlayıcı HE4000, 3G/4G-LTE hücresel ağlar ve/veya halka açık internet gibi denetimsiz ağlar üzerinde canlı görüntü içeriği tedariki için sınıfındaki en iyi 10 bit ve 4:2:2 HEVC görüntü sıkıştırma formatı ile AVIWEST’in en son kuşak SafeStreams teknolojisini bir araya getiriyor. 

IP birleştirme teknikleri, birleşik hücresel ağlar ve halka açık internet üzerinde hassas zamanlama, uyarlamalı bit hızlı kodlama içeren patentli AVIWEST SST (Safe Streams Transport) ile yayıncılar çoklu yedeklik katmanı sayesinde canlı yayınlar sırasında düşen paketleri kurtarabiliyorlar. SafeStream ileriye dönük hata düzeltme (FEC) ile düşen paketleri otomatik olarak kurtarıyor. Ardından eğer hatalar çok uzun veya çok derinse, kayıp paketler istemek için otomatik yeniden iletim devreye giriyor. Bu teknolojide dahili bir yedeklik düzeyi de var. Bu unsurlar bir arada mümkün olan tüm IP tabanlı ağlar üzerinde en yüksek güvenilirlik sağlıyorlar. 

Denetimsiz ağlar üzerinde sistem takibini, yönetimini, içerik alımını ve dağıtımını kolaylaştırmak için Manager ve StreamHub alıcı-vericiyle tam bütünleşiyor. Patentli yüksek verimli antenlerle 3G/4G LTE modemlerin birleşimi olan AVIWEST QUAD CellLink ile birlikte HE4000, halka açık internete doğrudan erişimin kolay olmadığı durumlarda yüksek performans ve zengin tedarik gereksinimi duyan görüntü profesyonelleri için ideal. 

HE4000 kodlayıcı yayıncılara kritik görüntü toplama uygulamaları veya yapımları için hızlı, etkin maliyetli ve güvenilir, üstün kaliteli HD ve Ultra HD içerik kurulumları sağlıyor.

Maliyet tasarrufu

Ağ ile ona bağlı birimler arasında veya saha ile MCR arasında görüntü toplama ve dağıtımının maliyetini azaltmak önemli. Bir telekom bağlantısı veya uydu devresi kiralamak pahalı ve kurulumu karmaşık. HE4000 ile profesyoneller maliyetleri azaltıyor ve operasyonlarını basitleştiriyorlar.

Çok yönlü

1 RU 1/2 kabin rafı boyutlu küçük tasarımlı HE4000, enerji maliyetlerini ve alan gereksinimlerini de azaltıyor. Yüksek kaliteli canlı spor ve etkinlik yayınlarının sorunsuz ve verimli yapımları için ideal, güçlü ve dinamik bir çözüm.

Yüksek performans

HE4000 görüntü kalitesinden ödün vermeden tek bir 2160p UHD kanalını veya dört adet 1080p HD kanalını kodlayabiliyor. H.265/HEVC teknolojisinden yararlanan ürün, H.264/AVC ile aynı görüntü kalitesini %50’ye kadar daha düşük bit hızlarında sağladığı için görüntü yapımcılığında çığır açıyor.

Her türlü ağda çalışma

AVIWEST’in SST adlı akıllı IP birleştirme ve görüntü toplama ağ protokollerinden yararlanan HE4000, denetimsiz ağ koşulları üzerinde bile son derece düşük gecikmeyle sıra dışı görüntü kalitesi sunuyor.

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.