Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony HDC-P31 Uzaktan Kumandalı HDR PoV Kamera
Sony HDC-P31 Uzaktan Kumandalı HDR PoV Kamera
06.02.2021 22:00

Sony Professional’ın yeni uzaktan kumanda işlevli ve 1080/50p HDR yetenekli HDC-P31 görüş açısı (Point of View) sistem kamerası, şirketin çok yönlü kutu tipi ve portatif sistem kamerası seçeneklerini tamamlıyor. Medya yapım iş akışlarını kolaylaştırma taleplerinin yükselmesine yönelik olarak, yeni modelin uzaktan menü ayarları ve durum takibi, bir yapım sırasında olay yerinde bulundurulması gereken personeli ve zamanı kısaltıyor. Çünkü PoV kameraları çoğunlukla ulaşılamayan veya erişilmesi zor yerlere monte ediliyor veya bir vinç, ray veya robotik sistem üzerinde kullanılıyor. Esnek ve hafif HDC-P31, stüdyolar, etkinlikler, kiralama uygulamaları ve spor yapımları için ideal.

Yeni modelde optik performansı iyileştirmek için yer alan en son kuşak 2/3 inç Global Shutter CMOS sensör sistemi, yüksek hassasiyet ve düşük gürültü sağlıyor. Ayrıca kamera Sony’nin harika görüntüler yaratan popüler HDC serisinin bütünleşik bir parçası olarak kullanılmak üzere, ama daha küçük bir PoV yapısında tasarlandı. Kamera Sony XVS serisi anahtarlama aygıtlarıyla ve güçlü Sony ELC canlı yapım denetim otomasyon sistemiyle çalışarak geniş kapsamlı bir sistem yaratıyor.

Sony Professional Canlı Yapım Başkanı Norbert Paquet yorum yaptı: “Endüstrinin şu anki durumunda Sony için müşterilerimizi daha fazla uzaktan çalışma seçeneğiyle destekleyen çözümler sunarken, alışkın oldukları ileri iş akışlarını ve operasyonları sürdürmek önemli. Çözünürlükten fiziksel yapıya, fiyattan gelecekteki yeteneklere kadar Sony kullanıcılarımıza güç katan seçenekler sağlıyor. HDC-P31 kameranın çıkmasıyla Sony endüstrinin hem uzaktan kumanda hem de daha fazla montaj özgürlüğü için küçük boyut isteklerine yanıt vererek, kolay bir medya yapım iş akışına katkıda bulunuyor.

Zengin uzaktan kumanda özellikleriyle verimlilik

PoV kameralar sıklıkla robotik sistemlere veya izole yerlere konuluyor. HDC-P31 kameranın uzaktan kumandalı işlevleri, zaman ve para tasarrufuyla ve çekim yerinde bulunması gereken personel gereksinimini azaltarak yapım verimliliğine katkıda bulunuyor. Bir yazılım güncellemesiyle eklenen web kullanıcı arayüzü yoluyla uzaktan erişim, menü ayarlarının, durum takibinin, log dosyalarının ve aygıt yazılımı güncellemelerinin uzaktan yapılmasına imkân veriyor. Web tabanlı uygulamanın kurulumu kolay ve özel bir yazılım gerektirmiyor. Ayrıca uyumlu lensler kullandıklarında operatörler kameranın arka odağını uzaktan ayarlayabiliyorlar. Zengin esneklik için tally bir IP ağ yoluyla desteklenebiliyor.

HDR iş akışlarına hazır

HDC-P31 bir dizi S-Log3 ve HLG ile HDR’ı destekleyerek giderek yükselen HDR yapım talebini karşılıyor. Ayrıca kamera Sony SR Live iş akışıyla aynı anda HDR ve SDR yapım imkânı sunuyor; her ikisi de tek bir yapım ekibi tarafından gerçekleştirilerek maliyet ve karmaşıklık azaltılabiliyor. HDC-P31, SDI sinyali içerisinde gömülü SR Live üstverilerini de destekleyerek, tüm canlı yapım süreci boyunca hem HDR hem de SDR sinyallerin devamlı kalitesini garantiliyor.