Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > OB Sağlayıcı Global Production - EMG Italy, Riedel Bolero’yu Seçti
OB Sağlayıcı Global Production - EMG Italy, Riedel Bolero’yu Seçti
02.03.2021 13:11

Global Production - EMG Italy, dış yayın ortamlarında ve TV stüdyolarındaki RF uygulamalarında maddi tasarruf yapmak, netliği iyileştirmek, daha fazla kanal üzerinde iletişim sağlamak, günlük işlemlerde verimliliği yükseltmek için Riedel Communications’dan iki adet Bolero kablosuz interkom sistemi aldı. 

Global Production – EMG Italy Sorumlu Teknik Başkanı Renato Mancini şunları söyledi: “Bolero sistemleri varken, daha önceki kablosuz interkom çözümlerimizin yetersiz kaldığı mekânlarda kolay çok kanallı iletişim, maksimum netlik ve birçok uygulama elde ediyoruz. Gerek OB van aracında, gerek stüdyoda olsun, her uygulamada Bolero bizi hiç yarı yolda bırakmadı. Artı, daha iyi bir müşteri desteği deneyimi düşünemiyoruz.

Avrupa’nın en büyük stüdyolarının ve mobil tesislerinin sahibi Euro Media Group’un (EMG) bir parçası olan Global Production - EMG Italy, İtalya’da ve tüm Avrupa’da Super Bike World Championship (SBK), canlı etkinlikler, eğlence, TV ve bilim kurgu programları, müzik ve gösteriler dahil olmak üzere üst düzey uluslararası spor içerik yapımcılarını destekleyen bir dış kaynaklı yapım çözüm ortağı. Global Production - EMG Italy, The Float olarak bilinen dış yayın van araçları filosundaki OB-6 ve OB-8 adlı iki kamyonuna Bolero kurdu. Yapım ekipleri Bolero’yu bağımsız çalışan bir kablosuz interkom sistemi ya da kamyonların mevcut Riedel Artist altyapısıyla bütünleşik olarak kullanıyorlar. 

Global Production - EMG Italy için güvenilirlik ve kararlılık en önemli özelliklerdi ve Bolero harici bir güç kaynağıyla beş adede kadar antene enerji vererek maksimum gücü ve yedeklemeyi garantiliyor.

Bolero tek bir kurulumda 250 adede kadar kemer paketini, 100 adede kadar anteni destekliyor. Bolero’nun çok net ses kodeği, hem konuşmaların daha iyi anlaşılmasını hem de RF spektrumunun daha iyi kullanılmasını sağlayarak, diğer DECT tabanlı sistemlerle aynı radyo bant genişliğinde anten başına iki katı sayıda kemer paketini destekliyor. Riedel’in benzersiz ADR teknolojisi çoklu yol yansımalarına hassasiyeti azaltarak, diğer sistemlerin tıkandığı zorlu RF ortamlarında Bolero’nun kullanılabilmesini sağlıyor. 

Riedel İtalya Satış Müdürü Giuseppe Angilello yorum yaptı: “Bolero hiç IP yapılandırması gerektirmeyen, gerçek bir tak-çalıştır tarzı çözüm olduğu için, Global Production - EMG Italy ekipleri bir web GUI arayüzü aracılığıyla hızla ve kolayca yapılandırabiliyorlar. Bunun iş akışını hızlandırması hızlı çalışılan canlı yapım ortamları için önemli bir faktör. Bolero’nun üst düzey dayanıklılığı ve makul pil ve RF lisansı maliyetleri de firmaya para tasarrufu sağlıyor.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.