Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 5GMediaHUB Panoramik Sanal İçerik Projesinde Brainstorm
5GMediaHUB Panoramik Sanal İçerik Projesinde Brainstorm
28.04.2021 00:07

Gerçek zamanlı 3D grafikler ve sanal stüdyo çözümleri üreticisi Brainstorm, 5G teknolojili medya uygulamalarının test ve onay sürecini hızlandırmayı hedefleyen 5GMediaHUB projesinde yer alıyor. Brainstorm projenin farklı kullanım şekillerinin, teknik gereksinimlerinin, anahtar performans göstergelerinin (KPI) belirlenmesine öncülük ediyor ve geçerlilik onayı planının tasarlanacağı temelleri kuruyor. Brainstorm tarafından geliştirmekte olduğu onay senaryosu, çok sayıda kullanıcıya panoramik sanal içeriklerin en iyi şekilde yayınlanması üzerinde yoğunlaşıyor. 

Yeni H2020 5G-PPP Phase 3 projesi 5GMediaHUB “Üçüncü taraf medya hizmetleri için 5G deneyim ortamı”, üç ay önce sanal bir toplantıyla başladı. 11 Avrupa ülkesinden büyük şirketlerden, KOBİ’lerden, üniversiteler ve araştırma merkezlerinden oluşan 17 çözüm ortağı konsorsiyum, 5G teknolojisinin önemli rolü ve potansiyelini onaylayarak, projenin önümüzdeki üç yılda uygulanmasıyla ilgili planları tartıştılar. Proje Avrupa’da 5G araştırmaları alanında bir öncü olan Barselona’daki CTTC (Centre Tecnològic de Telecomunicacions de Catalunya) tarafından koordine ediliyor. 

5GMediaHUB projesinin amacı, Barselona ve Oslo’da var olan iki 5G deneyim platformu üzerinde bir test ve geçerlilik onayı ortamı geliştirmek. Bu çalışmayla yaratılacak olan 5GMediaHUB Experimentation Facility adlı deneyim tesisi, esnek, güvenli, güvenilir, “hepsi bir arada” tarzında, çok kullanıcılı bir hizmet ve NetApps (Network Applications) geliştirme ortamı gerçekleştirecek.

5GMediaHUB servis sağlayıcılar gibi üçüncü taraf uygulama geliştiricilere 5GMediaHUB Experimentation Facility imkânlarını kullanarak medya uygulamalarını deneme, sınama ve onaylama fırsatı sunuyor. Bu, bir kuruluşun hizmetlerini son kullanıcıların kullanımına hazır hale getirmek için gereken süreyi kısaltıyor. Bu projenin getirileri, özellikle KOBİ’ler olmak üzere Avrupa medya endüstrisine avantajlar sağlayacak, küresel düzeyde tanınan bir güç haline gelmesini sağlayacak. 

Test edilmekte olan kullanım şekilleri sarmalayan arttırılmış gerçeklik, sanal ve genişletilmiş gerçeklik uygulamaları; akıllı medya yapımcılığı; akıllı medya içerik dağıtımı. Denemelerin sonuçları, 5GMediaHUB Experimentation Facility ortamının performansıyla ilgili değerli ve derin bilgiler sağlıyor. 

Brainstorm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.