Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Claxson, Medya Yönetimini Primestream Xchange Media Cloud ile Buluta Taşıyor
Claxson, Medya Yönetimini Primestream Xchange Media Cloud ile Buluta Taşıyor
22.06.2021 10:59

Yönetim merkezleri Buenos Aires ile Miami’de olan multimedya yapım şirketi Claxson, medya varlık yönetim (MAM) işlemlerinin çoğunu uzaktan yayın operasyonlarını destekleyen bir bulut tabanlı çözümde bir araya getirmek için Primestream Xchange Media Cloud çözümünü tercih etti. Claxson başlıca tesis içi yayın uygulamalarına erişim dahil gerekli uzaktan iş akışlarını Amazon Web Services (AWS) tarafından barındırılan Xchange Media Cloud’a taşımak için Primestream ile birlikte çalışmaya başladı. 

Claxson tüm Latin Amerika, İspanya ve Portekiz’de bir dizi yüksek kaliteli içerik ve eğlence uygulamaları geliştiriyor, hazırlıyor ve dağıtıyor. Şirket bu bölgelerde TV Everywhere, OTT, mobil uygulamalar/mağazalar, VoD platformları alanlarında içerik dağıtımı için eksiksiz ürünler sunuyor. Claxson on yıla yakın zamandır, medya yapımlarına varlık yönetim ve otomasyon yazılımı çözümleri sağlayan Primestream firmasının tesis içi içerik yapım iş akış sunucusundan yararlanıyor.

Claxson Mali İşler Müdürü Federico Zwiebel şunları söyledi: “Birçok medya ve eğlence şirketi gibi, geçen yıl küresel salgın başlayınca ekiplerimizi koruyarak operasyonel kalmanın bir yolunu bulmak zorunda kaldık. Sadece birkaç gün içinde etkin uzaktan işbirliğine ve kurumsal iş akışlarına geçebildik, fakat tesis içi yayın sistemlerimizdeki tüm dijital varlıkları yönetebilme yeteneğimiz hala eksikti. Artık tüm MAM yeteneklerimizi buluta taşıyoruz ve Xchange Media Cloud çözümünün doğru tercih olduğunu biliyoruz. Sadece bulut platformumuz AWS ile tam bütünleşmekle kalmıyor, işbirliği yetenekleri geleceğe dönük sıra dışı bir yol çiziyor.

Zwiebel devam etti: “Tüm yayın süreçlerimizi ve MAM operasyonlarımızı bir araya getireceğimiz için, eski altyapımızdan sorunsuz geçişi garantileyecek bir çözüm ortağına ihtiyacımız vardı. Primestream ile uzun süreli ve başarılı işbirliğimiz temelinde, bu önemli proje için doğru çözüm ortağı olduğunu biliyorduk. Primestream teknolojisine güvenebileceğimizi biliyorduk ve iş akışımızı bilip anlayan bir uzman ekiple çalışmanın sürekliliği de büyük bir avantaj oldu.

Claxson bu yılın ikinci yarısında yeni Xchange Media Cloud ile çalışıyor hale gelmeyi umuyor. Şirket birçok eski tesis içi yayın ve MAM sistemini, yıllardır Claxson’un operasyonlarının itici gücü olan Primestream Workflow Server içeren Xchange Media Cloud çözümüne taşıyacak. Claxson’un içerik varlıklarının büyük çoğunluğu Primestream Workflow Server sunucuda tutulduğu için, yeni ortama geçiş pürüzsüz ve kesintisiz bir üstveri aktarımı olacak. Xchange Media Cloud AWS platformunun üzerinde çalıştığı için, Claxson Xchange Media Cloud ortamı içerisinden hem derin depolama hem de yakın bellekte içerik arşivleme için eksiksiz AWS araç kitinin avantajlarından yararlanabilecek. 

Primestream çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.