Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hoparlör Kapsama Kestirimi İçin Electro-Voice PREVIEW Yazılımı
Hoparlör Kapsama Kestirimi İçin Electro-Voice PREVIEW Yazılımı
20.06.2021 10:10

Electro-Voice, mümkün olan en iyi ses kapsama amacıyla Electro-Voice hoparlör gruplarını (line-array) yapılandırmak için tasarladığı, platformdan bağımsız çalışan yeni PREVIEW yazılım uygulamasını sunuyor. Yazılım ses kapsama, SPL, frekans tepkisinin görsellerini yaratarak ve hassas mekanik yük hesaplamaları yaparak verimli sistem kurulumu sağlıyor.

PREVIEW kullanımı kolay, esnek araçlarla ve hızlı bir iş akışıyla zengin renkler sunan bir 3D arayüze sahip. Bu şartname hazırlayanlara, tasarımcılara ve ses mühendislerine hoparlör gruplarının ideal yapılandırmalarını, konumlarını, aralarındaki açıları, yükselteç sürücü ve gecikme gereksinimlerini hızla hesaplamakta yardımcı oluyor. Yazılım ayrıca hoparlörlerin mekanik olarak geçerli kombinasyonları ve yerleştirme donanımları hakkında da önerilerde bulunuyor. Bu özellikler bir araya gelerek, ister havada asılı, ister zemine üst üste yerleştirilsin, hoparlör gruplarının her türlü mekânda mümkün olan en iyi performansı vermelerini garantiliyor.

PREVIEW yazılımının sağladığı üç boyutlu ortamda nesneler her yere yerleştirilebiliyor ve değişiklikler yapılabiliyor. Kullanıcı döndürme, ölçeklendirme ve öteleme üzerinde eksiksiz denetime sahip oluyor.

PREVIEW yazılımının ilk halka açık sürümü, Electro-Voice firmasının X1(i), X2(i), XLC, XLD ve XLE dahil çoğu turne ve sabit kurulumlu hoparlör grubunu ve bunları tamamlayan bas hoparlörlerini destekliyor.

Yazılımın Windows ve Mac OS sürümleri, aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz indirilebiliyor:

https://products.electrovoice.com/emea/en/preview/

Electro-Voice ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.